28/02/2022 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Dergisi okur söyleşilerinde sıra “Zor Zamanlar”da. Anjelik Kelavgil ve Nayuk, 4 Mart Cuma saat 16.00’da zor zamanlarda aktivizmi anlatacak. Etkinliğe kayıt yaptırmayı unutmayın!

Kaos GL dergisi Zor Zamanlar yazarları, okurla buluşuyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Fotoğraf: Ateş Alpar, Kaos GL Dergisi “Zor Zamanlar” sayısı, Umum

Kaos GL Dergisi okur söyleşileri devam ediyor. Derginin “Zor Zamanlar” dosya konulu Temmuz-Ağustos 2021 sayısı yazarları, okurlarla buluşacak.

4 Mart Cuma günü saat 16:00’da Zoom üzerinden yapılacak söyleşide Anjelik Kelavgil ve Nayuk konuşacak.

Etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayın!

Umut, bizler için ne ifade ediyor?

Her geçen gün kendini daha güçlü hissettiren baskı-şiddet politikaları, güvenli alanlar yaratması beklenirken zaman zaman kendisinin bir ihlal aracı olarak karşımıza çıktığı hukuk sistemi ve “Yeni Normal” ile kapanan yaşamlarımız... Tüm bunlara rağmen ve karşın devam etme gücünü ve dayanışma kudretini nasıl sağlıyoruz? Umut bizler için ne anlam ifade ediyor? Zor zamanları deneyimlerken daha iyi bir yaşamın düşüyle sarıldığımız aktivizm yaşamlarımızı nasıl etkiliyor?

Kaos GL Dergisi’nin düzenlediği “Zor Zamanlar” söyleşisinde tüm bu sorulara ve fazlasına dair Anjelik Kelavgil ve Nayuk ile buluşuyoruz.

Etkinlikte neler var?

Umut Güven’in moderasyonunu gerçekleştireceği etkinlikte Anjelik Kelavgil ile, “Zaman lubunyalar için zor mu, yoksa zorlaştırılıyor mu? Her devrin zorluğu kendine olsa da, bu zorlukların en zoru lubunyalara reva mı? Zaman lubunyalara zor kılındıktan sonra nasıl tüm toplum için zorlaşmaya başlıyor?” sorularına cevaplar ararken; yasaklardan pandemiye, sosyo-ekonomik krizden lubunya karşıtlığına ve tüm dünyayı sarsan savaşa, kendi halinde bir lubunyanın bu zor zamanlara direnme pratiğini ele alacağız.

Lubunyalar için Dayanıklılık Geliştirme Rehberi’ni hazırlayan isimlerden Nayuk ile de “Lubunyalar için Dayanıklık Geliştirme Rehberi'nden bugün nasıl faydalanabiliriz? Bütünsel iyilik hali nedir ve nasıl deneyimlenebilir? Birbirine eklemlenen kriz halleri ve zor tanıklıklarla çevrelenmişken kendimizle ve çevremizle olan ilişkilerimize bakıyor muyuz? Baktığımızda ne görüyoruz? Tek başına kurtuluş yoksa madem birlikte nasıl güçleniyoruz; birbirimizi güçlendiriyor muyuz?” sorularını ve çok daha fazlasını tartışmaya açacağız.

Etkinliğe nasıl katılırım?

Etkinlik süresi yaklaşık 1 saattir ve etkinliğe kayıt yaptıranlar katılabilir. Etkinliğe katılmak için aşağıdaki bağlantı üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZwsceqtqjkpE9CS_PBywj7yklwn1gCb5MT9

Kayıt işlemini tamamlamanızın ardından, toplantı katılım bilgilerinin yer aldığı bir onay e-postası alacaksınız.


Etiketler: yaşam
nefret