10/09/2018 | Yazar: Kaos GL

Hrant Dink Vakfı’nın düzenlediği “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” konferasında 2015 yılı Hrant Dink Ödül‘ü sahibi Kaos GL Derneği de yer alacak.

Kaos GL “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” konferansında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Hrant Dink Vakfı’nın düzenlediği “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” konferasında 2015 yılı Hrant Dink Ödül‘ü sahibi Kaos GL Derneği de yer alacak.

Hrant Dink Vakfı’nın 14 Eylül Cuma günü İstanbul’da “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” uluslararası konferasının “İnsan Hakları, Özgürlük ve Eşitlik Savunuculuğu” başlıklı dördüncü oturumunda 2015 yılı ödül sahibi olan Kaos GL Derneği de yer alacak. Dernek adına konferansa Ali Erol katılacak.

Ali Bayramoğlu’nun moderatörlüğündeki oturumda yer alan diğer konuşmacılar şöyle: 2010 Ödülü sahibi Türkiye Vicdani Ret Hareketi, 2016 ödülü sahibi Theresa Kachindamoto ve 2017 ödül sahibi Eren Keskin.

Konferans, 15 Eylül’de gerçekleşecek olan 10. Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü önceliyor. “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” temalı konferansta önceki yıllarda Hrant Dink Ödülü’nü kazanan kişiler ve kurum temsilcileri bir araya gelecek.

Konferansta neler konuşulacak?

Konferansın oturumları şöyle: “Tüm Zorluklara Rağmen Adalet Arayışı”, “Kutuplaşan Dünyada Gazetecilik ve Bilginin Rolü”, “Kolektif Hafıza, Hakikat Arayışı ve Sebat”, “İnsan Hakları, Özgürlük ve Eşitlik Savunuculuğu”, “İnsan Haklarının Geleceğini Tasarlamak”.

14 Eylül 2018 Cuma günü, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan konferans hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
Telegram