18/03/2013 | Yazar: Umut Güner

Kaos GL, Adana’da 31 Mart’ta, Diyarbakır 2 Nisan’da, 9 Nisan’da Eskişehir’de Muhabirleriyle buluşacak.

Kaos GL Muhabirleriyle Diyarbakır, Adana, Eskişehir’de Buluşuyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Kaos GL Adana, Diyarbakır, Eskişehir'de Muhabirleriyle buluşuyor. 
Adana Muhabir Eğitimi 31 Mart 2013'de, Diyarbakır Muhabir Eğitimi 2 Nisan 2013'de Hebun LGBTT Derneği'nde, Eskişehir Muhabir Eğitimi de 9 Nisan 2013'de yapılacak. Kaos GL Derneğinden, Umut Güner, Ömer Akpınar, Hayriye Kara, Seçin Tuncel, İdil Engindeniz  Şahan ve Gazeteci İrfan Aktan'ın eğitimen olarak katılacak.
 
2 Nisan 2013 günü aynı zamanda R.Ç'in davasını yerel muhabirler hep birlikte izleyecek.
 
Kaos GL, Yerel Muhabir Eğitimleri ile yerelin gündemini kaosgl.org’a taşımayı hedefleniyor.
 
Eğitime katılmak için web@kaosgl.org adresine mail atabilirsiniz.
 
2013’ün Yerel Muhabir Eğitimleri
 
Yerel Muhabir Ağımıza katılmak için Yerel Muhabir Eğitimlerimize katılabilirsiniz. 2007den bu yana 300’ü aşkın muhabir adayımız yerel muhabir eğitimlerine katıldı. Yerel muhabir eğitimlerimize katılan muhabirlerimizin haberleri başta kaosgl.org olmak üzere birçok medya kuruluşunda yayınlanıyor.
 
Medyada var olan homofobi ve transfobi ile heteroseksist dili değiştirebilmek için, yerel bir muhabir ağı kurma amacı taşıyan eğitimler sayesinde muhabir adayları yaşadıkları şehirlerdeki haberleri kendileri araştırıp yazacaklar.
 
“Kaos GL’nin muhabiri olup kendi haberimi kendim yapmak istiyorum” diyen gönüllüler “Yerel Muhabir Ağı” eğitimlerine katılarak haber/yazı/söyleşileri ile Kaos GL Dergisi ile kaosgl.org’un bir parçası olabilecekler. Yerel Muhabirlerimizle kurduğumuz iletişimi sürekli hale getirmeyi ve muhabirlerimizin aynı zamanda Kaos GL Derneği’nin politika yapma ve yürütme süreçlerine katılmaları için bu dönem ekstra çaba göstereceğiz.
 
Kısaca…
Yerel Muhabir Ağı Eğitimine katılan muhabirlerimizden ayda en az bir (1) haber (haber, yazı, söyleşi…) bekliyoruz.
 
Eşcinsel, biseksüel ve transları ilgilendiren gündem konularında ayda bir iki kez yönelteceğimiz sorulara yerel muhabirlerimizden görüş bekliyoruz.
 
Avrupa Birliği DİHA Programı kapsamında Siyah Pembe Üçgen Derneği ve Kaos GL Derneği’nin birlikte yürüttüğü HOPE Projesi kapsamında Yerel Muhabir Eğitimlerini organize etmektedir. İstanbul Yerel Muhabir Ağı Eğitimine konaklama desteği sunan IstanbulSweetHome’a teşekkür ederiz.
 
Yerel Muhabir Ağına katılmak isteyenler, http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=9652 yerel muhabir ağı tanıtımının altındaki formu doldurabilirsiniz.

  


Etiketler: medya
İstihdam