06/06/2017 | Yazar: Kaos GL

Mersin Onur Haftası’nda bugün, ‘KHK Sonrası Hayatlar’, ‘Yasın ve Melankolinin Politik Olanakları’ ile kent ve ‘öteki’lerinin hakları tartışılacak.

Kentin ‘ötekileri’ Mersin Onur Haftası’nda buluşuyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin Onur Haftası’nda bugün, “KHK Sonrası Hayatlar”, “Yasın ve Melankolinin Politik Olanakları” ile kent ve ‘öteki’lerinin hakları tartışılacak.

Mersin’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Onur Haftası’nda bugün, “KHK Sonrası Hayatlar”, “Yasın ve Melankolinin Politik Olanakları” konuşulacak. Ayrıca kent ve kentin ‘öteki’lerinin hakları gündeme alınacak.

KHK’nın ardından

Mersin 7 Renk Derneği tarafından organize edilen 3. Mersin Onur Haftasında bugün, KHK ile işten atılan barış akademisyenleri ile kamu emekçileri buluşuyor. “KHK Sonrası Hayatlar”ın konuşulacağı, yeni yol haritalarının çizileceği bu oturum 13’de Eğitim-Sen Mersin Şube’de düzenlenecek.

Mersin Onur Haftası’nda yas ve melankoli konuşulacak

LGBTİ’lerin varoluşunu, taleplerini, barışa, adalete ve eşitliğe dair özlemlerini duyuracağı Mersin Onur Haftası’nın ikinci gününün bir diğer etkinliği Barış akademisyeni Hakan Altun’un “Yasın ve Melankolinin Politik Olanakları”, bugün15.30’da Eğitim-Sen Mersin Şube’de gerçekleşecek.

Kentin “ötekileri” Onur Haftası’nda buluşuyor

Günün son etkinliği ise, “Mozaik Yapısı Olan Mersin Kentinin Ötekiler Neyi Reddediyor” başlıklı oturum. Bu oturumda kentin ötekilerle ilişkisinin değerlendirilmesi için, TSD Mersin, Ortopedik Engelliler Derneği, Romanlar Federasyonu, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, Günebakan Kadın Derneği, İnsan Hakları Derneği’nden İlhan Kılıç, Mersin’de yaşamını sürdüren mülteci Ömer Halil, Mersin 7 Renk LGBTİ Derneği üyeleri, Pir Sultan Abdal Derneği Mersin Şubesi’nden katılımcılar hazır bulunacak.

Mersin 7 Renk LGBTİ Derneği tarafından organize edilen Mersin Onur Haftası etkinlikleri 11 Haziran’a dek devam edecek. “Mozaik” temasıyla Mersin Onur Haftası’nın ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
Nefret