04/03/2022 | Yazar: Kaos GL

Kızıl Okyanus LGBTİ+, İzmir Alsancak'ta dün (3 Mart) 8 Mart bildirilerini dağıttı: İsyanı kuşan, bayrağını kap gel lubunya!

Kızıl Okyanus LGBTİ+ İzmir 8 Mart’a çağırıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kızıl Okyanus LGBTİ+, İzmir Alsancak'ta dün (3 Mart) 8 Mart bildirilerini dağıttı.

“Bütün lubunyaları 8 Mart'ta sokağa, erkek egemenliğinin ve LGBTİ+ fobinin üzerine yürümeye çağırıyoruz” diyen Kızıl Okyanus’un bildiri metni şöyle:

“8 Mart’ın coşkusu ve İsyanı ile Merhaba!

“Heteronormatif erkek egemen kapitalist sistem, LGBTI+ var oluşunu "normalin" dışına itmeye ve heteroseksizmi sürekli olarak üretmeye devam ederken bu sistemin koruyucusu iktidar ise homofobik, transfobik, kadın düşmanı politikasıyla LGBTI+'lara ve kadınlara güvencesiz bir yaşamı dayatıyor.

“İstanbul Sözleşmesi'ni fesih eden LGBTİ+ ve kadın düşmanı iktidar, ekonomik ve siyasi krizleri nedeniyle derin bir yönetememe girdabı içerisinde. İktidar, bu girdaptan çıkış yolu olarak gördüğü LGBTI+ fobik politikasını her geçen gün daha fazla genişletiyor. İktidarın sistematik şekilde sürdürdüğü nefret politikası sonucunda LGBTI+'lara dönük nefret saldırıları giderek artarken failler de cezasızlık ile ödüllendiriliyor.

“Kızıl Okyanus LGBTI+ olarak bütün LGBTI+'ları, var oluşumuzu inkar eden heteronormatif erkek egemen kapitalist sisteme ve sistemin koruyucusu olan LGBTI+ fobik iktidara karşı mücadele etmeye, yaşamlarımızı ve yarınlarımızı savunmaya çağırıyoruz.

“Bu sene de aynı yerde, aynı coşkuyla ve aynı isyanla birbirimizi buluyoruz. 8 Mart'ta erkek egemenliğinin ve LGBTI+ fobinin üzerine yürüyoruz.

“İsyanı kuşan, bayrağını kap gel lubunya! 8 Mart Salı 18.00, Türkan Saylan Kültür Merkezi önü”

 


Etiketler: insan hakları, kadın, yaşam
nefret