07/06/2017 | Yazar: Kaos GL

Her yerde vardık, varız ve var olacağız!

Kocaeli’de Onur Yürüyüşü: Mersin’de direnen lubunyalara selam! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kocaeli’de Onur Yürüyüşü yapıldı, tehdit edilen Mersin Onur Haftası selamlandı: Her yerde vardık, varız ve var olacağız!

Kocaeli LGBTİ İnisiyatifi bugün (7 Haziran) Onur Yürüyüşü düzenledi. Tahsin Marmara Sokak’taki kafelerden çıkan homofobi ve transfobi karşıtları bir anda sokakta kalabalık oluşturdu. İnisiyatif, sokağın başından sonuna yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu.

Hedef gösterilen Mersin Onur Haftası ile dayanışma mesajlarının da yer aldığı basın metninin tamamı şöyle:

Alışın, gitmiyoruz!

“Merhaba! Bu şehrin sokaklarından bir kere daha sesimizi yükseltiyor, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde bedenlerini direnişe açan LGBTİ'leri selamlıyoruz. Bizler tüm baskılara, tehditlere, ötekileştirmelere rağmen direnen LGBTİ+'ler olarak tekrar sesleniyoruz; Alışın Gitmiyoruz!

“Ortadoğu’da IŞİD barbarlığının, Rusya hükümeti tarafından yürütülen eşcinsel propaganda yasağının, Çeçenistan'da kurulan eşcinsel toplama kamplarının ve daha pek çok ülkede erkek egemen heteroseksist devlet baskısının, tehdit ve engellemelerin altında ezilmeye çalışan ve tüm bunlara direnen LGBTİ+'leri de selam olsun!

“Bizler, lezbiyenler, geyler, biseksüeller, translar, interseksler, kuirler ve tekçi cinsel dayatmalar altında ezilmeye çalışılan tüm cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinden kişiler olarak ne kadar görmezden gelinsek de okullarda, iş yerlerinde, fabrikalarda, sendikalarda, sokakta, parklarda, mecliste kısacası her yerde vardık, varız ve var olacağız!

Mersin’de direnen lubunyalara selam olsun!

“Mersin'de cihatçı gerici çeteler tarafından tehdit edilen Onur Yürüyüşü’ne ve Mersin’de direnen lubunyalara buradan selam olsun. Taksim'i açık hava hapishanesine çeviren, rengarenk bir ülke özlemini gazlarıyla boğabileceğini düşünenlere de buradan tüm renklerimizle yanıt veriyoruz. İbneyiz dönmeyiz bu topraklarda renklerimizle var olmaya ve en çok da heteroseksist erkek egemen düzeninizi başınıza yıkmaya kararlıyız ve bu kararlılıkla Türkiye’nin dört bir yanında Pride haftasında sokağa çıkan LGBTİ+’lerin kararlılığı bu toprakların ötekilerinin iradesidir ve sizler bizlerin sesini kısamayacaksınız.

“Bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki LGBTİ+'ler tüm baskılara ve engellemelere karşı barış, eşitlik, demokrasi ve özgürlük taleplerini dile getirmeye ve bu talepleri için mücadele etmeye devam edecektir.

“Baskı şiddet ahlaksa biz ahlaksız!”

Fotoğraflar: Kocaeli Köz Gazetesi / Caner Aktan


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
Nefret