12/05/2023 | Yazar: Kaos GL

TİP İstanbul 2. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Esmeray, lubunyalara seslenerek 14 Mayıs Pazar günü sandıkta buluşmaya çağırdı.

“Koşulsuz yanındayız lubunya, yapman gereken tek şey oy vermek” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türkiye İşçi Partisi 2. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Esmeray Özadikti, lubunyaları 14 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanmaya çağırdı.

Yayınladığı videoda çok heyecanlı olduğunu belirten Esmeray, sandıkta görevlisi müşahitlerin, sandık görevlilerinin ve avukatların koşulsuz olarak LGBTİ+’ların yanında olduğunu belirterek “Sandığa gidin, korkmayın” dedi:

“Sevgili genç lubunya, gacıvari kızlarım, çok az zamanımız kaldı. Ben çok heyecanlıyım. Çünkü ilk defa Meclise bu kadar yakınız. Kapıyı zorluyoruz, gireceğiz. Tek bir oyunuza ihtiyacımız var. Düşünün, ben bir anneniz olarak size bir telefon kadar yakın olacağım. Şimdiye kadar gittik Meclis kapısında kovulduk, her yerde kovulduk. Artık ben varım, bir telefon kadar yanınızda olacağım. Sabahleyin kalkın Pazar günü, hangi kimlikte olursanız olun, hangi kimlik rengi olursa olsun, hangi hanede olursanız olun hiç fark etmiyor. Bu sizin kimliğiniz; bundan korkmayın, kafanızı dik tutun, gidin oylarınızı kullanın. Hiç korkmayın, ben kefilim size söz veriyorum çünkü bizim partimiz bu konuda eğitim aldı. Bilinçli oradaki müşahitler, sandık görevlileri, avukatlar olacak. Orada herhangi ufak bir şey olduğunda derhal sizi korumaya alacaklar. Ve bana telefon açın, ben bir telefon kadar yakınınızda olacağım. Tek bir oyunuz bizim için çok önemli. Bu anneyi Meclise gönderin. Anneniz sizi bağrına basacak ve bir anne pençelerini oradaki o adamlara gösterecek. Lütfen sandığa gidin, korkmayın, oyunuzu kullanın. Türkiye İşçi Partisi, unutmayın.” 


Etiketler: insan hakları, yaşam, siyaset
İstihdam