29/04/2021 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat’ın KuirFest bünyesi altında lubunyaların ve kuir sanatla uğraşan öznelerin bir araya gelebileceği, dayanışacağı ve bilgi aktarımı yapacakları yeni KA - Kuir Ağ platformunun web sitesi yayında!

Kuir Dayanışma Ağı web sitesi yayında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, KuirFest bünyesi altında lubunyaların ve kuir sanatla uğraşan öznelerin bir araya gelebileceği, dayanaşacağı ve bilgi aktarımı yapacakları yeni KA - Kuir Ağ platformunu geçtiğimiz ay duyurmuştu.

Ağ’ın web sitesi bugün yayın hayatına başladı.

İlk etkinlik, 30 Nisan Cuma günü saat 16:00’da İlker Hepkaner ile “ABD’de Yüksek Lisans ve Doktora Başvurularında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?” konulu Zoom üstünden gerçekleşecek çevrimiçi buluşma olacak. Etkinliğe katılmak için KA – Kuir Ağ’ın web sitesine kayıt olmak gerekiyor.

KA - Kuir Ağ nedir?

Sanat projeleri ve alakalı gereken desteklerle ilgili ilanların yanı sıra, kuir öznenin sözlü birikimini kalıcı şekillerde birbirlerine aktarabileceği çevrimiçi buluşmalar, video eğitimler ve makaleler yayınlanacak olan Kuir Ağ’ın pandemi benzeri güvenli alanlarımızı tehlikeye atan günümüzdeki ve gelecekte olabilecek kötü senaryolara karşı bir direniş alanı olması amaçlanıyor:

“Özellikle pandeminin etkilemiş olduğu kuir hayat, yalnız sosyalleşme değil aynı zamanda kendi içerisinden bir iş ağı, dayanışma ağı ve sözlü bilgi aktarımı üstünden tecrübelerin paylaşıldığı, LGBTİ+ komünitesinin can damarlarından bir tanesidir. KA, yalnız COVID-19 pandemisi değil, gelecekte de benzer engelleyici durumlara karşı bir önlem ve çözüm olacaktır.”

“Kuir Ağ, yani tam adıyla Kuir Sanatçılar Dayanışma Ağı, özel bilgilerimizi toplayıp bunları kullanıcılarını fişlemek için kullanan ve nefrete maruz kalındığında da kılını kıpırdatmayan ‘büyük veri şirketlerine’ karşı lubunya dostu, güvenli bir dayanışma ve networking platformu olarak hizmetinizdedir.”


Etiketler: medya, kültür sanat
İstihdam