03/03/2021 | Yazar: Kaos GL

KuirFest’in “Anlatmak ve Dinlemek: Sosyal Hizmet ve Drama Kesişiminde Bir Atölye” etkinliği 7 Mart’ta Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’da.

KuirFest, Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’da Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, 5-6-7 Mart tarihlerinde WOW Vakfı, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliği ile gerçekleşecek.

Festival, kadınları destekleyerek, kadınların karşılaştığı güçlükleri ve daha eşit bir dünya için oluşturdukları çözümleri görünür kılmayı hedefleyen “Şehirde Kadın Olmak” ana temasıyla yapılacak. Dijital ortamda sanat ve sivil toplum alanlarından kadınların imza attığı çalışmalara yer verilecek olan festivalde toplumsal cinsiyetin hayatlarımızı nasıl etkilediği Şehir Hayatına Katılım, Şehrin Görünmeyen Yüzü, Şehirde Dayanışma alt temaları çerçevesinde ele alınacak.

Pembe Hayat KuirFest, WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’da

Pembe Hayat KuirFest’in “Anlatmak ve Dinlemek: Sosyal Hizmet ve Drama Kesişiminde Bir Atölye” etkinliği de WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’da.  Festivalin son günü olan 7 Mart’ta, Pembe Hayat KuirFest adına Çiğdem Erdöl ve Doğukan Karahan’ın atölye yürütücüsü olarak katılacağı etkinlik, sahnede ve yaşamda dinlemek ve ifade etmek eylemlerine alan yaratmayı hedefleyen çalışmalardan oluşuyor.

İçeriğini, drama ve sosyal hizmetler alanlarının kesişimindeki araçları kullanarak kolektif bir araştırma yapmak üzerinden kuruyor. Dinlemek ve anlatmak eylemlerini, oyuncu olarak sahnede ve özne olarak hayatın içinde var olabilmenin ve hem sahnede hem hayatta birlikte bir dünya yaratabilmenin ön koşulu olarak ele alıyor. Atölyeyi oluşturan çalışmalar, katılımcıların kendi bedenlerinden ve duygularından yola çıktıkları ve birbirlerine yöneldikleri bir dizi egzersizden oluşuyor.

“Anlatmak ve Dinlemek: Sosyal Hizmet ve Drama Kesişiminde Bir Atölye” etkinliğine katılmak için buradan form doldurabilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
Telegram