06/08/2021 | Yazar: Kaos GL

KuirFest LGBTİ+ Film Platformu, KuirFest’in 10. yılına özel 13 yeni film ile geliyor!

KuirFest LGBTİ+ Film Platformu’nda yeni sezon, yeni filmler! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat KuirFest tarafından açılan ve çevrimiçi olan LGBTİ+ temalı filmleri bir araya getiren KuirFest LGBTİ+ Film Platformu, KuirFest’in 10. Yılına özel 13 yeni filmi arşivine ekledi.

Eylül ayında gerçekleştirilecek 10. Pembe Hayat KuirFest için hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden festival ekibi, LGBTİ+ Film Platformu’na 10. yıla özel 13 yeni film ekledi. Sivil Düşün desteği ile eklenen 13 film Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleri ile seyirci ile buluşmaya hazır.

Platforma bu yıl eklenen filmler; Tim Wolff’un “I’m Moshanty. Do You Love Me?”, Saleem Haddad’ın “Marco”, João Dall'Stella’nın “Stalls”, Maxwell Addae’nin “Outdooring”, Ben Saunders’ın “Transgender Experiences in School”, Harun Güler’in “Room 2740“, Leo Herrera’nın “Fathers Project Episode 1”, Antonis Sideras’ın “Purée Incompetánce”, Louise Ashcroft’ın “Unicorns of Westfield”, Craig Heathcote’nin “Beyond the Margins: Shay”, Stephen Isaac-Wilson’ın “Fleshback: Queer Raving in Manchester’s Twilight Zone”, Jari Osborne’nun “ Picture This”, Natalia Kouneli’nin “Silent Laughs” ve Julia Fuhr Mann’in “Riot Not Diet” oldu.

Yeni Sezona Özel Tanıtım Filmi Yayında!

Pembe Hayat KuirFest, film platformunun yeni sezon tanıtımı için bu yıl yine kamera başına geçti.

Yönetmenliğini festival direktörü Esma Akyel’in gerçekleştirdiği, senaryosunu Salih Salman’ın kaleme aldığı Yarından Önce isimli kısa film tadındaki tanıtım filmi, KuirFest’in YouTube kanalı üzerinden yayınlandı. Tanıtım filminin başrolünde Belgin Çelik yer alırken Gülşen Madan ve Şehnaz’da oyuncu kadrosunda yer aldı.


Video Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: kültür sanat
İstihdam