25/09/2022 | Yazar: Kaos GL

Kuirfest onuruna MUBI Türkiye’de sekiz film ücretsiz olarak izleyiciyle buluşuyor. MUBI, bu seçkiyi keşfe çıkan festival izleyicisine özel 30 gün deneme üyeliği de hediye edecek.

Kuirfest ve MUBI’den ortak seçki Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kuirfest’in başlamasına sayılı gün kala festivalden sürpriz haberler gelmeye devam ediyor. Kuirfest ve MUBİ Türkiye işbirliğiyle yağmurdan sonra çıkan sekiz film, MUBİ’de erişime açılıyor. Üstelik bu seçkiyi keşfe çıkan festival izleyicisine özel 30 gün deneme üyeliği hediye.

Pakistanlı bir grup cinsel azınlığın öyküsüne ortak olan “Saklambaç”; Nadir Sönmez’in İstanbullu sanatçıların özel hayatlarına yakında sokulduğu “Ama”; transfobik insanlardan intikam alma hayali üzerine şekillenen “Madilik Var, Kızlar!”; bir alışveriş merkezinde çalışan kadın güvenlik memurunun aşkına odaklanan Hindistan yapımı “Kabin”; bir torun ve büyükannenin yaz tatilini odağına alan Irmak Karasu’nun yönetmenliğini yaptığı “Mamaville”; 70’lerin sonunda Paris’te pornografik filmler üreterek kendine bir kariyer yaratan Anne’nin hikayesini paylaşan “Kalpteki Buçak”; siyahların düşünsel tarihine ve siyasi hareketlerine dair geniş bir tablo sunan, bu kez izleyicisini Paris semalarına götüren “James Baldwin’le Buluşmak” ve iki insan arasındaki ilişkinin, aradaki cinsel çekimin keşfiyle yeniden tasarlandığı Güney Afrika yapımı “Cennetten Dünyaya” seçkideki filmler.

Seçkiye ulaşmak için tıklayın!


Etiketler: kültür sanat
İstihdam