24/10/2023 | Yazar: Kaos GL

Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği, toplumsal cinsiyet karşıtı hareketler ve aile politikalarını konuştuğu etkinlikleri kapsamında gazeteci ve etnograf Ayşe Çavdar'ı dinleyecek.

Lambdaistanbul Ayşe Çavdar’ı ağırlıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği, toplumsal cinsiyet karşıtı hareketler ve aile politikalarını konuştuğu etkinliklerin beşincisinde, gazeteci ve etnograf Ayşe Çavdar'ı ağırlayacak.

29 Ekim Pazar günü çevrimiçi gerçekleşecek etkinlikte Çavdar’ın “Muhafazakâr aile neyi muhafaza ediyor?” başlıklı sunumunu dinlemek için burada yer alan formu doldurmanız yeterli.

Ayşe Çavdar hakkında:

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997'de mezun oldu. 2004'te Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'ndeki yüksek lisansını bitirdi. 2016'da da Avrupa Viadrina Üniversitesi, Kültürel Antropoloji Bölümü'nden "Tevazu Kaybı: Müslüman Ailenin Mahalleden Siteye Yolculuğu" konulu teziyle mezun oldu. Pek çok gazete, dergi ve sivil toplum kuruluşunda çalıştı. 2006'dan itibaren çeşitli üniversitelerde dersler verdi, 2016'dan bu yana çalışmalarını almanya'da sürdürüyor. Haftalık yazıları Medyascope'ta yayınlanıyor. 


Etiketler: kültür sanat, yaşam, aile
İstihdam