20/04/2018 | Yazar: Kaos GL

DEÜ Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Topluluğu ve Buca Kent Konseyi Eşitlik Meclisi, “LGBTİ+ Temel Kavramlar” atölyesi düzenliyor.

LGBTİ+ temel kavramlar DEÜ Hukuk Fakültesi’nde konuşulacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

DEÜ Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Topluluğu ve Buca Kent Konseyi Eşitlik Meclisi, “LGBTİ+ Temel Kavramlar” sunumu düzenliyor.

İzmir Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Topluluğu ve Buca Kent Konseyi Eşitlik Meclisi, LGBTİ+ temel kavramların ve sıkça sorulan soruların konuşulacağı bir etkinlik düzenliyor.

Etkinlikte meclis üyesi ve fakültenin son sınıf öğrencisi Mahmut Şeren ve meclis üyesi Ata Alan sunum yapacak. Şeren ve Alan, öncelikle LGBTİ+ kimlikleri açacak, ardından doğru bilinen yanlışları anlatacak. Ardından yapılacak sunumda LGBTİ+’ların günlük hayatta uğradığı ayrımcılıklara ve hak ihlallerine değinilecek. Sunumların sonunda katılımcı soruları alınarak cevaplanacak.

2 Mayıs Çarşamba günü saat 13:30’da başlayacak etkinliğin ardından Kaos GL Derneği’nin LGBTİ kişilere ilişkin ‘sıkça sorulan sorular’a yaşamın içinden ve uzmanından cevaplarla hazırladığı broşür dağıtılacak. Broşürü dijital ortamda okumak isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasında gerçekleşecek etkinliğin Facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, eğitim
Nefret