23/11/2018 | Yazar: Kaos GL

Angry Goy II video oyununda bir gece kulübünde LGBTİ+’ları öldürerek “seviye atlanıyor”!

LGBTİ+’ları öldürerek “seviye atlanan” video oyun! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Angry Goy II video oyununda bir gece kulübünde LGBTİ+’ları öldürerek “seviye atlanıyor”!

LGBTİ+’lara yönelik şiddet eylemleri bilgisayar oyunları aracılığıyla da teşvik ediliyor.  LGBTQNation sitesinin haberine göre, ABD’de bir üst sürümü yayınlanan Angry Goy isimli oyunda LGBTİ+’ların katledildiği aşamalar bulunuyor.  

Kendilerini neo-nazi, neo-faşist, kadın düşmanı ve homofobik olarak tanımlayan (alternatif) sağ grupların tanınmış isimlerinden Christopher Cantwell’in geçtiğimiz günlerde internet sitesinde övgüyle bahsettiği bu oyunda bir gece kulübünde LGBTİ+’ları katlederek oyun aşamaları geçiliyor. Orlando Pulse gece kulübünü andıran oyun şiddeti meşrulaştırıyor.

Özellikle çocuklara ve gençlere hitap etmeye çalışan Angry Goy isimli oyunda oyuncuların amacı solcu “teröristler” tarafından kaçırılan ABD Başkanı Donald Trump’ı kurtarmak. Oyunun daha önceki versiyonundaki katliamlar Yahudi halkına yönelikken, bu sürümde demokratlar, medya çalışanları, solcular ve LGBTİ+’lar suikast ve katliamların hedefi oluyor.  

“LGBTQ+ Gündemi Kumanda Merkezi” isimli bölümde oyuncular bir gece kulübünü silahlarla basarak katliam yapıyor. Gece kulübünün kapısında “Çocuklar hoşgeldiniz” yazıyor.

Çeviren: Özge Kelekçi

Kaynak: https://www.lgbtqnation.com/2018/11/win-horrific-new-video-game-shooting-lgbtq-people-nightclub/

https://www.newsweek.com/charlotesville-crying-nazi-hosts-video-game-allowing-users-kill-lgbt-people-1212855

 


Etiketler: medya