22/03/2019 | Yazar: Kaos GL

LGBTQ dijital film festivali BFI Flare #FiveFilms4Freedom filmleri 31 Mart’a kadar yayında!

LGBTQ dijital film festivali #FiveFilms4Freedom başladı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

LGBTQ dijital film festivali BFI Flare #FiveFilms4Freedom filmleri 31 Mart’a kadar yayında!

LGBTQ+ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve queer) dijital film festivali, beşinci kez düzenleniyor.

British Council işbirliğiyle düzenlenen BFI Flare: Londra LGBTQ+ Film Festivali, 31 Mart 2019’a kadar LGBTQ+ temalı beş kısa filmi online olarak ücretsiz izleme imkanı sunuyor. Tüm filmleri şuradan izleyebilirsiniz.

BFI Flare festivaliyle aynı tarihlere denk gelen ve bu festivalde gösterilecek filmlerden seçilerek oluşturulan program, dünyanın her yanından kariyerlerinin başındaki yapımcıların filmlerini izleyiciyle buluşturuyor.  

Bu seneki filmler hakkında:

*Emma Gilbertson’un “Crashing Waves” filminde işçi sınıfına mensup iki genç erkek, şehrin göbeğinde, birbirine sıkı sıkıya bağlı ve daima yargılayan bir topluluğun gözleri önünde her şeyi riske atarak insan ilişkilerinin samimiyetini ve kırılganlığını hırçın bir dans eşliğinde keşfediyorlar.

*Quentin Lazzarotto’nun “Carlito Leaves Forever” filmi Amazon ormanının kalbindeki bir yerli kasabasında yaşayan genç bir adam olan Carlito'nun, kasabayı terk etmeye karar verdikten sonra hayatının nasıl sonsuza kadar değiştiğini anlatıyor.

*Abena Taylor-Smith’in “Ladies Day” filmi ise genç, siyahi bir lezbiyen olan Amma’nın, Karayipler kökenli bir kuaförde kahkaha, dedikodu, parıltı ve eğlenceyle dolu bir günde homofobiyle mücadelesine odaklanıyor.

*Eş yönetmenler Vala Omarsdottir ve Hallfridur Thora Tryggvadottir’in “I” filmi, izleyenleri küçük bir kasabada yaşayan genç bir transın kendi olma özgürlüğü ve arayışı içerisinde şehre yaptığı bir yolculuğa ortak ediyor.

*Aubree Bernier-Clarke’ın “A Normal Girl” filmi interseks bir aktivist olan Pidgeon Pagonis'in hikayesi aracılığıyla intersekslerin bilinmeyen mücadelelerini gün ışığına çıkarıyor.


Etiketler: medya
Telegram