07/03/2021 | Yazar: Kaos GL

Mabel Matiz: “Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+'ların yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum. Artık değişim istiyorum.”

Mabel Matiz: “Artık değişim istiyorum” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mabel Matiz: “Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+'ların yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum. Artık değişim istiyorum.”

Sanatçı Mabel Matiz “Trans bireylerin, LGBTİ+'ların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum, artık değişim istiyorum” diyor:

“Artık değişim istiyorum. Yaşam hakkının ciddi ve tutarlı yasalarla korunduğu, şiddet dilinin aynı ciddi yasalar tarafından ağır / gerçekçi / caydırıcı cezalarla istisnasız olarak yaptırıma tabi tutulduğu, insanlarını cinsiyet / cinsel yönelim / inanç / ırk / dil gibi kimlikler üzerinden ayrıştırmayan, dışlamayan, birbirine düşman etmeyen, insanlarını eşit ve adil şekilde koruyan, kucaklayan, seven, önemseyen ve bunu, uygulamalarıyla hissettiren bir ülke istiyorum.

Bunun için gerçekçi ve akilâne inisiyatifler alacak samimi, uygar yöneticiler istiyorum.

Göstermelik ve geçici açıklamalarla idare eden, insan hayatını hashtag'lere ve birbirinden kuru tweet'lere hizalayan, değişim için hiçbir şekilde inisiyatif almayan, harekete geçmeyen ve dahası bütün harekete geçme olasılıklarının da yolunu tıkayan yerleşik bakıştan ve onun yarattığı yönetim dilinden yoruldum. Artık değişim istiyorum.

Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum. Kadınların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Trans bireylerin, LGBTİ+'ların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Herkes için tam, eşit yaşama hakkı istiyorum. Eşitlik ve adalet için hak taleplerinin duyulmasını istiyorum. Hemen, şimdi değişim istiyorum.

Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+'ların yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.

Artık değişim istiyorum.

#İstanbulSözleşmesiniUygula

#6284üUygula”


Etiketler: kültür sanat
nefret