29/03/2018 | Yazar: Kaos GL

“LGBTİ+lara Yönelik Ayrımcılık ve Hak İhlalleri”, Mersin ve Antalya’da konuşulacak.

Mersin 7 Renk’ten panel dizisi: Ayrımcılık ve hak ihlalleri Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“LGBTİ+lara Yönelik Ayrımcılık ve Hak İhlalleri”, Mersin ve Antalya’da konuşulacak.

Fotoğraf: 3. Mersin Onur Yürüyüşü, 2017, Yıldız Tar

Mersin 7 Renk LGBTİ Dayanışma Derneği, “LGBTİ+lara Yönelik Ayrımcılık ve Hak İhlalleri” başlıklı bir panel dizisi başlattı.

Dizinin ilk etkinliği 10 Şubat’ta Mersin Kültürhane’de yapıldı. Kaos GL’den Remzi Altunpolat, “Ayrımcılık: İdeoloji, Yapısal Şiddet ve Hak İhlali” üzerine sunum yaptı. Kırmızı Şemsiye’den Bihter Karel, raporlama üzerine konuşurken; Mersin 7 Renk’ten Av. Cansu Anılan Kabahatler Kanunu’ndaki yeni düzenlemeleri aktardı.

Dizinin ikinci paneli 31 Mart’ta Antalya’da yapılacak. Biz Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Topluluğu ile ortak yapılacak etkinlikte Av. Ahmet Toköz insan hakları ihlal raporlamasını, Av. Ahmet Çevik nefret suçları ve ayrımcılığı anlatacak. Kaos GL’den Remzi Altunpolat ise Mersin’deki sunumunu bu sefer Antalyalılara aktaracak. Antalya Barosu’nda yapılacak etkinliği Mersin 7 Renk’ten Yağmur Arıcan modere edecek.

Nisan ayında ise panel dizisi yine Mersin’de olacak. 7 Nisan’da Kültürhane’deki etkinlikte Av. Ezgi Özkan seks işçilerinin adalete erişiminden bahsedecek. Av. Bilgin Yeşilboğaz insan hakları mücadelesinde baroların rolüne değinecek, Av. Eren Keskin şiddet biçimlerini anlatacak. Av. Levent Pişkin ise OHAL’de LGBTİ+ hakları üzerine konuşacak.


Etiketler: insan hakları
Nefret