06/10/2022 | Yazar: Yusuf Çelik
Beş kişi, Mersin 1. Akdeniz Rap Festivali’nde gökkuşağı bayrağı açan LGBTİ+’lara saldırdı.
![Mersin Akdeniz rap festivalinde homofobik saldırı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı](img/galeri/haberler/akit-in-ocak-ayi-nefret-seyri.jpg)
1. Mersin Akdeniz Rap Festivali, homofobik saldırıların yeni adresi oldu. Beş kişilik bir grup, 5 Ekim Çarşamba günü Özgecan Aslan Barış Meydanındaki festivale giden LGBTİ+’lara saldırdı.
LGBTİ+’lar konser sürerken gökkuşağı bayrağı açtı. Beş kişilik bir grup yanlarına gelerek fotoğraflarını çekmek istedi. LGBTİ+’ların bu isteği reddetmesi üzerine grup saldırdı. Saldırganlar, güvenli bir alana geçmeye çalışan LGBTİ+’ları sözlü olarak taciz de etti.
Saldırganlar E.A.’yı yere atarak tekmeledi. Saldırı sonucu E.A. bacak, kol ve başından yaralandı.
E.A. ve arkadaşları polisten yardım istedi ancak polis ilgilenmedi.
Etiketler: insan hakları, yaşam, nefret suçları