19/06/2018 | Yazar: Kaos GL

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kliniği ve Aile Danışma Merkezi, HIV hakkında ücretsiz danışma ve anonim test hizmeti vermeye başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz ve anonim HIV testi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kliniği ve Aile Danışma Merkezi, HIV hakkında ücretsiz danışma ve anonim test hizmeti vermeye başladı.

Mersin Büyüksehir Belediyesi Kliniği Ve Aile Danışmanlık Merkezi içinde Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi hizmete açıldı. Merkez, bilgi almak isteyen kişilere ücretsiz ve kimlik bilgilerini istemeden HIV hakkında danışma verecek ve anonim test hizmeti sağlayacak.

Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, Pazartesi ve Çarşamba günleri 08:00 - 17:00; Salı ve Perşembe günleri ise 08:00 – 20:00 saatlerinde açık olacak. Bilgi almak için Merkez'e 0324 232 00 72'yi arayarak ulaşabilirsiniz. 

Adres: Hamidiye Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, No:164 (Mersin Orduevi karşısı)

“Ücretsiz, anonim HIV test merkezi” nedir?

Hiçbir ücret talep edilmeden ve kişilerin kimlik bilgisi istenmeden; verilen bir kodla test sürecinizi takip edebileceğiniz merkezlerdir. Hizmet herkese açıktır ve sosyal güvence koşulu yoktur.

Merkezler nerede var?

İstanbul’da Şişli Belediyesi ve Beşiktaş BelediyesiAnkara’da ise Çankaya Belediyesi; ücretsiz, anonim HIV danışma hizmeti ve test imkânı sağlıyor.


Etiketler: insan hakları, sağlık
Telegram