22/09/2017 | Yazar: Kaos GL

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi 6-8 Kasım 2017 tarihlerinde lisansüstü konferans düzenliyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Kadın Araştırmaları, lisansüstü konferansa davet ediyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi 6-8 Kasım 2017 tarihlerinde lisansüstü konferans düzenliyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ KAM) Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi 6-8 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği lisansüstü konferansa davet ediyor.

Üniversitenin yüksek lisans ve doktora programları dâhilinde kadın araştırmaları, erkeklik çalışmaları, beden, toplumsal cinsiyet ve cinsellik eksenli çalışmalar yürüten araştırmacılara yönelik düzenlenen konferans, söz edilen alanlarda çalışan araştırmacılar arasındaki iletişimi ve elbirliğini geliştirebilmek amacıyla düzenleniyor.

Konferans dâhilinde, Türkiye’deki feminist hareketin öncü isimlerinden, yakın zamanda yaşamını yitiren Şirin Tekeli adına da bir oturum düzenlenecek.

Bildiri özetleri 30 Eylül’e dek gönderilebilir

Konferans tüm dinleyicilere açık ancak bu konferansta çalışma sunabilmek için bir ön koşul bulunuyor. Konferansta çalışma sunabilmek için üniversitenin lisansüstü programlarına kayıtlı veya bu programlardan mezun, ilgili alanlarda herhangi bir çalışma (tez, araştırma projesi, makale) yürütmekte ya da benzeri bir çalışmayı tamamlamış olmak gerekiyor.

Bu konferansta çalışmalarını sunmak isteyen araştırmacıların 30 Eylül Cumartesi tarihine dek 250 kelimelik bildiri özetlerini, kayıtlı veya mezun oldukları program bilgisini de paylaşarak msgskam@msgsu.edu.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: kadın
Nefret