21/02/2018 | Yazar:

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği düzenlediği “Kadın ve Cinsellik” atölyesi ile cinselliği tartıştı.

Mor Salkım, bedeni ve cinselliği konuştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği düzenlediği “Kadın ve Cinsellik” atölyesi ile cinselliği tartıştı.

Bursa’da faaliyet yürüten Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Danışma Merkezi, Türkiye Aile Sağlığı Planlaması Vakfı işbirliği ile “Kadın Sağlığı ”eğitim programı düzenledi.

Dernek; özelikle danışma merkezine başvuran kadınlarda cinsel şiddet vakalarına sıklıkla rastlamış olmasından hareketle, kadınların güçlenmesi ve kendi varlıklarını farkına varıp öncelikle kendi bedenlerini tanıyabilmeleri için bu atölyeyi düzenlediğini belirtiyor.

Cinsel Terapist Burcu Üzümcüler’in yürüttüğü ‘Kadın ve Cinsellik’ atölyesinin ilk 3 modülü interaktif şekilde gerçekleşti. Yalnızca kadınlara açık olan atölye Bursa Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde her ay bir modülü tamamlanacak şekilde devam ediyor.

Toplumsal cinsiyetin yüklediği roller kadını bedeninden uzaklaştırıyor

‘Kadın ve Cinsellik’ eğitimlerinin 14 Ekim 2017’de yapılan ilkinde ‘kadın’ olmak ve ‘cinsellik’ adı altında yer alan kavramlar tartışıldı. “Anne” ve “eş” rollerinin kadını kendi bedeninden nasıl uzaklaştırdığının yanı sıra cinsel şiddet de konuşuldu.

Atölye; beden farkındalığı ile sürdü. ‘Bedenim ve Ben’ olarak adlandırılan bu modülde cinsellik algıları tartışıldı. 18 Kasım 2017’de yapılan etkinlikte Fizyoterapist Nuriye Büyüktaş “Kegel egzersizi ve ağrılı cinsel ilişki” üzerine konuştu.


Etiketler: kadın
Nefret