29/10/2018 | Yazar: Kaos GL

Ferzan Özpetek’in İtalya’da gişe rekoru kıran son filmi “Napoli’nin Sırrı / Napoli Velata”, 26 Ekim’de Türkiye’de vizyona girdi.

“Napoli’nin Sırrı” vizyona girdi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ferzan Özpetek’in İtalya'da gişe rekoru kıran son filmi “Napoli'nin Sırrı / Napoli Velata”, 26 Ekim'de Türkiye’de vizyona girdi.

“Napoli'nin Sırrı / Napoli Velata” filminden bir sahne

Hemen her filminde eşcinsel karakterlerin hikâyesini beyaz perdeye taşıyan Ferzan Özpetek’in İtalya'da gişe rekoru kıran son filmi “Napoli'nin Sırrı / Napoli Velata”, 26 Ekim'de Türkiye’de vizyona girdi.

‘Hamam’, ‘Cahil Periler’, ‘Karşı Pencere’ filmlerinin yönetmeni Ferzan Özpetek’in İtalya’nın Napoli kentinde çekilen son filmi Adriana isimli bir kadının hikâyesini anlatıyor. Adriana katıldığı bir partide Andrea isimli bir adamla tanışır ve aşık olur. Geceyi Andrea ile geçiren Adriana otopsi yapmak için işe gittiğinde gizemli bir soruşturmanın ortasında kalır. Şüpheli bir cinayete kurban gitmiş bir bedeni inceleyen Adriana, bu karanlık sırrın gizemini çözebilecek midir?

Başrolünü yönetmenin ‘Karşı Pencere’ filminde de rol alan Giovanna Mezzogiorno‘nun üstlendiği filmin kadrosunda Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari gibi isimler yer alıyor. ‘Napoli’nin Sırrı’nın senaryosunu Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldı.

Filmin tüm şehirlerdeki seansları için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
İstihdam