30/03/2020 | Yazar: Gözde Demirbilek

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle evde kalan çocukların yalnız hissetmemek için pencereye gökkuşağı resmi asması LGBTİ+’larla ilişkilendirildi. Velilere nefret “uyarısı”: “Amacımız, gökkuşağının sembolleştirilip çocukların zihnine kodlanmasına dur demektir.”

Nefrete bahane çok: Pencereye gökkuşağı resmi asmaya uyarı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle imkânı olanlar için evde kalma döneminde, çocukların yalnız hissetmemesi ve diğer çocukların da evde olduğunu görmesi için başlayan pencereye gökkuşağı resmi asmak LGBTİ+’larla ilişkilendirildi. Cinsiyetçi, transfobik, homofobik nefret söylemi üretme, yayma ve teşvik organı Akit’in “Bu kez hedefte çocuklar var! LGBTİ'li sapkınlar harekete geçti” başlıklı haberinin ardından Adapazarı’nda özel bir anaokulu Instagram profilinden yaptığı paylaşımla velilerine çeşitli iddialarla “uyarıda” bulundu.

Gökkuşağı “son beş yılda” çıkmış!

Özel Neva Altınçocuk Anaokulu, gökkuşağı “sembolünün” son beş yılda çocukla ilgili sektörlerin her alanında kullanıldığını ve önceki 20 yılda böyle bir uygulama görülmediğini iddia etti. Çocuklar için yapılmış okuma kitabı kapaklarından masallara konu olmasına, defter kaplarından pastel boya kutularına yıllardır hem eğitim hem oyun alanında kullanılan gökkuşağıyla ilgili okulun sözde “büyük resim” uyarısı şöyle oldu:

“Kıymetli velilerimiz; bu zor süreçte gökkuşağı çizerek camlarımıza asma akımı hızlı bir şekilde yurtdışından ülkemize de gelmiş bulunmaktadır. Bu biz Türk eğitimcilerin almış olduğu bir karar değil yurtdışından kopyalanan bir uygulamadır. Gökkuşağı ve tek boynuz unicorn sembolleri uzun süredir LGBT gruplarının bayrağı olarak kullanılmaktadır. Gökkuşağı sembolü son beş yıldır çocukla ilgili sektörlerin her alanında karşımıza çıkmaktadır. Ondan önceki geçmiş 20 yılda hiç böyle bir uygulama görülmemektedir. Gökkuşağını kendilerine bayrak yapan grupların varlığı sebebiyle ve her alanda böylesine yoğun bir gökkuşağı temasına maalesef artık tesadüf diyemiyoruz.”

“Amacımız çocukları gökkuşağından soğutmak değil, gökkuşağının sembolleştirilip çocukların zihnine kodlanmasına bir dur demektir. Biz Özel Neva Altınçocuk Anaokulu olarak bu akımı desteklemiyoruz ve siz değerli velilerimizin duyarlılığına güveniyoruz.”


Etiketler: eğitim
İstihdam