07/06/2023 | Yazar: Kaos GL

“Her sene olduğu gibi bu sene de onur ayında kampüsteyiz! Korkmuyoruz ve bu düzene tüm benliğimizle başkaldırıyoruz!”

ODTÜ Onur Yürüyüşü için geri sayım başladı: Tüm benliğimizle başkaldırıyoruz! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

6. ODTÜ Onur Haftası 5 Haziran’da başladı. Hafta kapsamında 7 Haziran’a kadar kampüste bir dizi etkinlik yapılacak. Haftanın finali ise 9 Haziran’da 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü olacak.

Hafta, 9 Haziran saat 16.00’da Kuzey Çimleri’nde 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü ile sonlanacak. “Başkaldırıyoruz” temasıyla yapılacak yürüyüşü, Onur Haftası Komitesi’nden Berkay Yıldırır’a sorduk. Yıldırır, 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü’ne şu cümlelerle çağırdı:

“Bu sene on birincisini 9 Haziran’da gerçekleştireceğimiz ODTÜ Onur Yürüyüşünde hep birlikte kayyuma, iktidara, nefret diline, baskılara, homofobiye, transfobiye başkaldırıyoruz! Bizler okulda, işte, evde, sokakta; kısaca hayatın her alanında buradayız. Her sene olduğu gibi bu sene de onur ayında kampüsteyiz! Korkmuyoruz ve bu düzene tüm benliğimizle başkaldırıyoruz!”

Yürüyüşün genel çağrısı ise şöyle:

“11. ODTÜ Onur Yürüyüşü geliyor aşkım!

“Lubunya mücadelemizin en güçlü temsiliyetlerinden biri olan Onur Yürüyüşümüzü senelerdir olduğu gibi bu sene de gerçekleştiriyoruz aşkım!

“Biz lubunyalar bu sene, 11. ODTÜ Onur Yürüyüşümüzde, iktidarın nefret politikalarını, hedef göstermelerini, ötekileştirmelerini ve iktidarın kampüsteki ayağı olan kayyum V*rşan Kök’ün LGBTİ+fobisini kabul etmiyor, BAŞKALDIRIYORUZ!

“Geçen sene düzenlediğimiz 10. ODTÜ Onur Yürüyüşünde “hatırla”ttıklarımızı unutmadık! Senelerdir süren mücadelemizde kazandıklarımızı ve kaybettiklerimizi hatırlayarak güçlendik. Bu sene de iktidarın tüm bu müdahalelerine karşı süren mücadelemizi hatırlıyoruz ve direniş lubunyanın şanındandır diyerek BAŞKALDIRIYORUZ!

Her yürüyüşümüzde olduğu gibi bu sene de mücadelemizin her anında gittikçe güçlenen dayanışma ruhumuzla kampüsümüzde on birinci defa yürüyeceğiz.

Tüm bu şiddete, nefret politikalarına karşı gitmiyoruz, buradayız, BAŞKALDIRIYORUZ aşkım! Sen de gel daha güçlü olalım!

#OnBirinciODTÜOnurYürüyüşü – BAŞKALDIRIYORUZ!

9 Haziran”

Hafta etkinliklerini takip etmek için tıklayın.


Etiketler: insan hakları, eğitim, onur yürüyüşü
İstihdam