21/08/2023 | Yazar: Kaos GL

Pasajların yeni bölümünde Yönetmen Ali Kemal Çınar, Kürt sinemasını anlatıyor.

Pasajlar’dan yeni podcast: Kürt sineması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği (bakad), podcast serisine başladı. “Pasajlar” başlıklı seride, derneğin çalışma alanlarında sohbetler yer alıyor.

Pasajların son bölümünde Hivran Timur, yönetmen Ali Kemal Çınar’ı konuk ediyor. Yönetmen Ali Kemal Çınar ile Hivran Timur, Kürt Sineması ve kendi ürettiği sinema üzerine sohbet ediyor.

Bölümü dinlemek için tıklayın.

Diğer bölümler

Serinin ilk podcastinde vegan aktivizmi ve veganlığın diğer mücadele alanlarıyla kesiştiği noktaları Atalay Göçer anlattı.

İkinci bölümde ise bakad Yönetim Kurulu Başkanı Okan Altekin, yükselen sağcılıkla birlikte dünyada ve Türkiye'de artan nefret söylemleri ve bu söylemler karşısında LGBTİ+ mücadelesini anlatıyor. Hivran Timur’un hazırlayıp sunduğu podcastte Altekin, “LGBTİ+’ların toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı değil yaşam hakkı tartışılıyor. Pogrom çağrıları yapılıyor” diyor.

Üçüncü haftada bakad'ın kurucu üyelerinden Aysel Fidan var. Bu bölümde İslami feminizmi, İslami feminizme gelen eleştirileri ile Ortadoğu ve dünyada Müslüman feministlerin mücadelesini dinleyebilirsiniz.


Etiketler: medya, kültür sanat
İstihdam