29/09/2017 | Yazar: Kaos GL

Feminist ve LGBTİ örgütleri 1 Ekim Pazar günü Türkiye genelinde eyleme geçiyor.

Pazar günü sokaklarda ‘bu yasalar böyle geçmez’ itirazı yükselecek Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Feminist ve LGBTİ örgütleri 1 Ekim Pazar günü Türkiye genelinde eyleme geçiyor.

Müftülük Yasası” ve Mağdur Hakları Yasa Tasarısı'na karşı "Eşit ve Özgür bir Hayat için… Bu Yasalar Böyle Geçmez" diyen yüze yakın feminist ve LGBTİ örgütü 1 Ekim Pazar günü Türkiye genelinde eyleme geçiyor.

Adana, Ankara, Antakya, Bursa, Eskişehir, Hopa, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Trabzon kentlerinde eylem düzenleyecek olan feminist ve LGBTİ örgütleri,  kadınların kendi adına karar vermesini, nasıl yaşayacağını seçmesini engelleyen veya zorlaştıran tüm baskılara karşı alanlarda olacak.

Müftülere nikâh yetkisi verilmesi ve Mağdur Hakları Yasa Tasarısı'ndaki “genel ahlak” benzeri muğlak ifadelere karşı bir araya gelen kadın ve LGBTİ’ler, hem sokakta hem sosyal medyada seslerini yükselterek bu yasalar böyle geçemez diyecek.

Dokuz kentte eylem

1 Ekim Pazar günü Adana’da Atatürk Parkı’nda saat 16.00’da, saat 15.00’te Ankara’da Sakarya Caddesi’nde, Antakya’da Büyük Park’ta, Eskişehir’de Kanatlı AVM önünde, Hopa’da Hopa Parkı’nda, İzmir’de Karşıyaka Çarşı’da, Kocaeli’de İnsan Hakları Parkı, Trabzon’da Meydan Parkı’nda buluşulacak. Eylem Bursa’da ise saat 17.00’de Heykel Meydanı’nda başlayacak.


Etiketler: kadın
Nefret