17/02/2022 | Yazar: Kaos GL

SPoD: “Biraz akıp biraz sevdalanalım! Gelin 20 Şubat Pazar günü saat 14.30’da akışkan sevdamız üzerine konuşalım.”

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta: “Akışkan sevdamız” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD), Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “Akışkan Sevdamız” konuşulacak.

2016 yılında açılma sohbetleri olarak başlayan Pazar Sohbetleri’nde her hafta bir konu üzerinde katılımcılar deneyim ve fikirlerini paylaşıyor. LGBTİ+’ları güçlendirmeyi hedefleyen Pazar Sohbetleri bu hafta 20 Şubat saat 14.30’da yapılacak.

Fiziksel ortamda yapılacak etkinliğe katılmak için mesafesizsohbetler@spod.org.tr adresine e-posta atmak gerekiyor. Adres bilgisi e-posta ile paylaşılacak. Sohbette 18 yaş sınırı ve en az iki doz aşı olma şartı var. Pandemi nedeniyle sohbete katılmak için HES kodu uygulaması da yapılacak.

Pazar Sohbetleri hakkında

Faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşiyor. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile yapılıyor. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyuruluyor ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılıyor.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlıyor.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılıyor. Pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikler farklı mekanlarda gerçekleştiriliyor.


Etiketler: yaşam
bülten