05/03/2018 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat Derneği, 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü’nü alternatif etkinliklerle karşılıyor.

Pembe Hayat alternatifleri örgütlemeye çağırıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat Derneği, 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü’nü alternatif etkinliklerle karşılıyor.

Pembe Hayat, 2008’den bu yana 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü’nü farklı etkinlik ve atölyelerle karşılıyor. Ankara Valiliği’nin Kasım ayında tüm LGBTİ etkinliklerini süresiz olarak yasaklamasından ötürü bu yıl gerçekleşecek etkinlikler alternatif araçlar kullanılarak gerçekleşecek.

Dernek, 3 Mart etkinliklerini bu sene Pembe Hayat Facebook sayfasında yapacağı canlı yayın söyleşileriyle düzenliyor. Bir arada olmanın alternatif yollarını üreten Pembe Hayat 5-7 Mart arası gerçekleşecek olan etkinliklileri izlemek için herkesi Facebook sayfasına davet ediyor.

Programda bugün seks işçisi trans kadınlar için hukukî bilgilerin paylaşılacağı bir oturum var. Av. Emrah Şahin, seks işçisi trans kadınları yasal haklar üzerine bilgilendirecek. 6 Mart Salı günü trans kadın seks işçileri deneyimlerini paylaşacak; 7 Mart Çarşamba günü de cinsel sağlık konuşulacak.

Programın tamamı ise şöyle:

5 Mart Pazartesi: Seks işçisi trans kadınlara hukuki bilgiler: Av. Emrah Şahin ile OHAL, AYM kararları ve KHK’lar bizi nasıl etkiler?

Saat: 15.00

6 Mart Salı: Trans kadın seks işçileri anlatıyor: Görkem Çakır ve Hüner Laf ile deneyim aktarımı.

Saat: 15.00

7 Mart Çarşamba: Korunuyoruz: SGYD (Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Beste Acavit ile korunma yolları, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve bulaş yolları.

Saat: 15.00


Etiketler: insan hakları, çalışma hayatı