09/05/2023 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin avukat ağı oluşturmak amacıyla düzenlediği üç gün süren Avukat Kampı’na 19 avukat katılım gösterdi.

Pembe Hayat’ın Avukat Kampı nasıl geçti? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, 29 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde Avukat Kampı düzenledi.

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin avukat ağı oluşturmak amacıyla düzenlediği Avukat Kampı, 29 Nisan –  1 Mayıs tarihlerinde çeşitli illerden 19 avukatın katılımıyla gerçekleşti.

Kampın ilk günü olan 29 Nisan'da, Pembe Hayat Derneği Avukatı Evrim Demirtaş’ın yürütücülüğü ile başlayan programda, Hrant Dink Vakfı'ndan Tuğba Özsoy ve Yasemin Korkmaz “Ayrımcı Söylem ve Nefret Söylemi”, Dr. Jasmin Duraner ise “Heteronormativite ve Dil” başlıklı sunumlarında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Kaos GL Derneği’nden Kerem Dikmen’in “Barışçıl Toplanma Hakkı ve Hakka Müdahale Rejimi” hakkında sunumunun ardından ilk gün soru-cevap oturumu ile sonlandı.

Programın ikinci gününde 17 Mayıs Derneği’nden Kardelen Yılmaz “Nefret Suçları ve İzleme”, ÜniKuir Derneği’nden Duygu Çildoğan “LGBTİ+’lar ve Eğitim Hakkı”, Kadın Zamanı Derneği’nden Ekin Baltaş ise “6284 ve LGBTİ+’lar” başlıklı atölyeler gerçekleştirdi. 

Son gün ise, katılımcı avukatlar kamp çıktılarına odaklanarak oluşturulacak avukat ağına dair beklentiler üzerine konuştular. Kamp, yapılabilecek işbirliklerinin tartışılmasıyla sona erdi. 


Etiketler: insan hakları
İstihdam