03/11/2017 | Yazar: Kaos GL

Poedat Kolektifi’nin ‘Sınır ve Öteki’ temasıyla düzenlediği Etik Buluşmalar, 27-31 Aralık’ta Şirince’deki Tiyatro Medresesi’nde gerçekleşecek.

Poedat Kolektifi, yoksulluk, hayvan sömürüsü ve sınırları tartışacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Poedat Kolektifi’nin “Sınır ve Öteki” temasıyla düzenlediği Etik Buluşmalar, 27-31 Aralık’ta Şirince’deki Tiyatro Medresesi’nde gerçekleşecek.

Disiplinlerarası gençlik topluluğu Poedat Kolektifi, “Etik Buluşmalar” düzenliyor. “Sınır ve Öteki” temasıyla birincisi düzenlenen Etik Buluşmalar, “aşırı yoksulluğa karşı küresel adalet”, “hayvan sömürüsüne karşı hayvan özgürlüğü” ve “göç krizine karşı toplumsal birliktelik” başlıklarıyla gerçekleşecek.

Etkinlik, 27-31 Aralık’ta Şirince’deki Tiyatro Medresesi’nde olacak. “Etik Buluşmalar”a katılmak için konu başlıklarından biri ile ilgilenmeniz yeterli. Ancak Kolektif, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine öncelik tanıyacak.

Neler tartışılacak?

“Aşırı yoksulluğa karşı küresel adalet” başlığı altında, “Daha önce tanışmadığımız ve sınırlarımızın çok ötesinde yaşayan ama acı çeken kişilere yönelik sorumluluklarımız var mıdır”, “Eşitsizliklere ve adaletsizliklere kayıtsız kalmamız onların bir parçası olduğumuz anlamına mı gelir”, “Servetimizin bir bölümünü bağış olarak ayırmamızı öğütleyen efektif altruizm yaklaşımı bir çözüm olabilir mi yoksa bir yanılsama mıdır”, “Miras ve özel mülkiyet meşru kılınabilir mi” sorularına yanıt aranacak.

“Hayvan sömürüsüne karşı hayvan özgürlüğü” başlığında, hayvan hareketinin tarihsel kökenleri konuşulacak,  abolisyonizm ve refahçılık arasında ilişki sorgulanacak ve cinsiyetçilik ve ırkçılık gibi ayrımcı ideolojilerin türcülük tarafından nasıl beslendiği konuşulacak.

“Göç krizine karşı toplumsal birliktelik”te ise, sınırların felsefi, sosyolojik sonuçları ve göçmenlere yönelik önyargıyla nasıl mücadele edileceği tartışılacak.

Poedat Kolektifi’n düzenlediği Etik Buluşmalar’da yer almak istiyorsanız buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için ise burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, eğitim
Nefret