01/03/2021 | Yazar: Kaos GL

Pozitif Dayanışma, Sıfır Ayrımcılık Günü’nde herkesi ‘HIV ile yaşayanların hakları insan haklarıdır’ demeye davet ediyor.

Pozitif Dayanışma, “Sıfır Ayrımcılık Günü” mesajı yayımladı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

HIV ile yaşayanlara akran danışmanlığı veren Pozitif Dayanışma, Sıfır Ayrımcılık Günü’nü sosyal medyasında paylaştığı bir mesajla kutladı.

Dayanışma, “Sıfır Ayrımcılık Günü, HIV ve LGBTİ+ toplumundaki ayrımcılığa karşı mücadeleyi özellikle temsil etse de tüm ayrımcılıklarla mücadeleyi, kanunlar önünde ve uygulamalarda eşitliği ve ayrımcılığın önlenmesini sağlamayı hedefliyor. Bu 1 Mart'ta da Pozitif Dayanışma olarak herkesi ‘HIV ile yaşayanların hakları insan haklarıdır’ demeye ve tüm ayrımcılıklarla mücadele etmeye çağırıyoruz!” diyor.

Bugün ne okumalı?

1 Mart Sıfır Ayrımcılık Günü, HIV ve insan hakları alanında Defne Güzel’in hazırladığı “AIDS’li İğne” kitabını okumak için yeni bir fırsat. HIV ve insan haklarına ışık tutmak, HIV’e dair güncel tartışmaları derlemek için yayınlanan kitapta HIV aktivisti Defne Güzel’in yazılarının yanı sıra röportajlar da yer alıyor.

Kitapta; HIV’le yaşayan LGBTİ+’lar, HIV aktivistleri, doktorlar, avukatlar ve sivil toplum örgütleri ile röportajlar okuyabilirsiniz.

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, sağlık hakkı
nefret