22/01/2021 | Yazar: Kaos GL

gülkan noir’ın hazırlayıp sunduğu “queer ses mekanı” q-araf’ın ilk bölümü 24 Ocak’ta Karşı Radyo’da.

q-araf Karşı Radyo’da başlıyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Dünyada bi ‘garip’ âlem q-araf başlıyor. gülkan noir’ın hazırlayıp sunduğu radyo programı q-araf’ın ilk konukları ise ilk transfeminist otonomlardan "Voltrans Trans Erkek İnisiyatifi"nden Kanno, İlksen ve Sinan olacak:

“Pandemi, arzu, kapitalizm, sömürgecilik, ekolojik direniş; telden tele, sazdan saza.”

q-araf’ın ilk programı 24 Ocak saat 17.30’da Karşı Radyo’da yayınlanacak. Her bölümü ayrı bir havada ilerleyecek q-araf, ayda bir yayınlanacak. Kaçıranlar için sonradan dinlenebilsin diye program kaydı ilerleyen günlerde Karşı Radyo’nun Spotify hesabına da yüklenecek.


Karşı Radyo hakkında

“Biz karşının radyosuyuz”

Karşı Radyo, hem karşı olanın, hem de Kadıköy’ün internet radyosudur. İnternet üzerinden 7/24 yayında olan Karşı Radyo, kaynağını yerelden alsa da dünyanın her yerinde ve her an dinlenebilir olmasıyla “karşı” olanın sesidir ve bu ses; şimdi, zihinlere ve geleceğe doğru yayılmakta…

2013 yılında kurulan Karşı Radyo, bazen sessizce, bazen coşkuyla; fakat kesintisiz şekilde, sesi kısılanın sesi olmaya devam ediyor. İlk günden beri bir kolektif olarak yayın hayatını sürdüren radyomuz, karşı olanın sesidir ve bu ses; zihinlere ve geleceğe doğru yayılmakta… Sınırsız, sınıfsız, sömürüsüz bir dünya için; yeniden, inatla!


Etiketler: medya, kültür sanat
nefret