14/10/2019 | Yazar: Kaos GL

Hacettepe Üniversitesi Queer Deer, bu hafta tanışmaya davet ediyor.

Queer Deer tanışmaya çağırıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğu (Queer Deer), 18 Ekim’de tanışma toplantısına davet ediyor. Mekan ve zaman bilgisi için, Queer Deer’e Twitter profilleri üzerinden özel mesaj yoluyla ulaşmak gerekiyor. Tanışma toplantısına katılmak isterseniz, Queer Deer’e buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversite yönetiminden ayrımcı uygulama

Geçtiğimiz ay Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, resmi öğrenci topluluklarından Kuir Araştırmaları Topluluğu’nun stant açmasını engelledi; üniversite güvenliği topluluğun dağıttığı broşürlere el koydu.

TIKLAYIN

Üniversite, Beytepe kampüsünde her yıl gerçekleşen oryantasyon haftası kapsamında tüm resmi öğrenci topluluklarına tanınan stant açma hakkını, Kuir Araştırmaları Topluluğu’na tanınmamasını, Ankara Valiliği’nin Ekim 2018 tarihli “LGBT etkinliklerinin süresiz yasağı” ile gerekçelendirdi.

Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğu yaptığı açıklamada, “Resmi bir öğrenci topluluğu olarak kendimizi ve faaliyetlerimizi tanıtma hakkımız ayrımcı bir tutumla elimizden alınmış hatta gasp edilmiştir. Topluluğun tanıtımını yapabilmek maksadıyla amfi tiyatro alanında üyelerimiz tarafından dağıtılan broşürlere de güvenlik tarafından el konulmuştur” dedi.


Etiketler: eğitim
bülten