25/08/2020 | Yazar: Kaos GL

Lezborado’nun tasarladığı RPG İnteraktif Hikaye tarzındaki “Kozmik Oda” oyunu yayında.

Queer Olympix’in bilgisayar oyunu “Kozmik Oda” yayınlandı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Queer Olympix, açılış etkinliklerinde bilgisayar oyununu tanıttı. Geçtiğimiz Cuma (21 Ağustos) gerçekleşen lansmanla tanıtılan oyun, RPG İnteraktif Hikaye tarzında bir oyun ve yaklaşık 30. dk oynanma süresine sahip.

Oyunun tasarımcısı Atletik Dildoa’lı Ecemen (Gaymer adı Lezborado) oyunla ilgili “South Park absürtlüğünde gullüm bir oyun yapmak istedim ama içinde bulunduğumuz zamandan daha mı absürt oldu emin değilim. Bu oyunun en güzel tarafı içindeki karakterlerin biz olması. Yani Queer Olympix takımları piksel piksel bu oyunda. Oyun oynamamış insanlar da ‘ben oynayamam’ diye düşünmesin; çünkü ok işaretleri ve enter/space ile oynanıyor” diyor.

Oyunun konusu ise şöyle:

“2023'te Atletik Dildoa zengin olmuş ve kendine ait Atletik Dildoa Spor Tesisleri'nde 7. Queer Olympix'i düzenlemektedir. Bir süredir tez yazmak için QO ekibinin arasında dolaşan Sosyolog ise aslında kendini BÜYÜK OYUN'u çözmeye adamış esrarengiz bir organizasyonun ajanıdır. Queer Olympix'in dış mihrakların desteğiyle bir kozmik oda inşa ettirdiği, buraya giren insanların garip deneyimler yaşadığı LGBTİ+ camiada dedikodu şeklinde dolaşmaktadır. Bu dedikodular birer komplo teorisinden mi ibarettir yoksa gerçeklik payı olabilir mi?”

Oyuna https://queerolympix.itch.io web sitesinden erişilebilir.

Lezborado’nun oyunla ilgili şu notu da paylaşıyor:

“Oyun çok kısa bir zamanda yapıldığı için farklı farklı bilgisayarlarda test edilemedi. Bu sebeple oyunda hesapta olmayan sıkıntılar yaşanabilir. Bir bilgisayarda sıkıntısız çalışırken diğerinde hata verebilir. Bu bugları lütfen bildirin!  Böylelikle düzeltebilirim. Ve eğer bilgisayar oyunlarına ilginiz varsa itch.io da indie, ücretsiz, amatör birçok oyun var. Burda hesap açıp bizi takip edebilir - oyunumuza puan verebilirsiniz”


Video Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: medya, yaşam, spor
İstihdam