26/02/2013 | Yazar: Umut Güner

LGBT bireylerin ailelerini konu alan Benim Çocuğum belgeseli Ankara Galası bugün

"Benim Çocuğum" Ankara Galası Bugün Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Ankara seyircisi ile 1 Mart’ta buluşacak olan "Benim Çocuğum" belgeselinin Ankara Galası bugün 19:00'da Armada Alışveriş Merkezinde.   
 
Benim Çocuğum bizi Türkiye’de beş farklı eve götürüyor. Anne-babaların gözünden, lezbiyen, gey, biseksüel ve transeksüel çocuklarının hikâyelerini dinliyoruz. Hikâyeler, inkar, travma, çaresizlik, korku, utanma, kabullenme ve yeniden doğma gibi temalarda ortaklaşıyor.
 
Bir anne çocuğuna zarar gelecek mi diye endişelenirken, bir diğeri trans kızına aldığı ilk sütyeni hatırlıyor. Bir büyükannenin “Bu iş Allah’tan mı?” diye soruşu var, Allah’tan olanı kabul etmeye hazır. Homofobik ve transfobik bir toplumda çocuklarını olduğu gibi kabul edebilmekle kalmayan bu ebeveynler, deneyimlerini paylaşırken, aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlıyorlar. Gücünü anne ve babaların sevgisinden alan belgesel, homofobinin ve transfobinin karşısına çıkabilecek en güçlü, en sağlam direnişin sade ve içten bir anlatımı.
 
1 Mart 2013'de Benim Çocuğum Belgeseli Ankara'da 
Can Candan’ın yönettiği, eşcinsel, biseksüel ve transseksüel çocukları olan ailelerin tanıklıklarına başvuran umut ve mücadele hikâyesi Benim Çocuğum, 1 Mart saat 15:00’da Cinemaximum CEPA Salon 2’de. Film gösteriminin ardından Can Candan ve LİSTAG üyeleri !f Ankara seyircisi ile buluşacak.
  
 
Film Ankara dışında 21, 23, 24 Şubat’ta İstanbul; 2 Mart’ta İzmir’de ve 29 ilde daha gösterime girecek. Ayrıntılı bilgi için www.benimcocugumbelgeseli.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Gökkuşağı Aileleri Sizi Bekliyor

Etiketler: kültür sanat
nefret