03/01/2019 | Yazar: Kaos GL

Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye Psikiyatri Derneği işbirliği ile düzenlenen cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği atölyelerine son başvuru tarihi 7 Ocak Pazartesi.

Ruh sağlığı çalışanlarına cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği atölyeleri başlıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türk Psikologlar Derneği LGBTİ Çalışmaları Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği işbirliği ile düzenlenen cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği atölyelerine son başvuru tarihi 7 Ocak Pazartesi.

Türk Psikologlar Derneği LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) Çalışmaları Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği işbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışanlar için cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği atölyeleri düzenliyor.

Beş ardışık oturum halinde gerçekleştirilecek atölyeler beş ay boyunca, ayda bir gün olarak düzenlenecek. Belirli bir tedavi ya da terapi yöntemiyle ilgili eğitim niteliği taşımayan bu atölyeler dizisi, ruh sağlığı alanında çalışanların hizmet verirken cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili başvurularda hazırlıklı olmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Kimler düzenliyor?

Düzenleme kurulunda Türkiye Psikiyatri Derneği’nden Koray Başar, Türk Psikologlar Derneği’nden Zeynep Tüzün, Sinan Tetik ve Mahperi Uluyol’un bulunduğu atölyeler Ankara’da Türk Psikologlar Derneği Genel Merkezi ve Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleşecek.

Nasıl başvurabilirsiniz?

Atölyelerin kontenjanı 25 kişi ile sınırlı. Kayıt için bilgi@psikolog.org.tr adresine niyet mektubu ile e-posta adresi ve telefon numaranızın bulunduğu özgeçmişinizin yollanması gerekiyor. Atölyelere son başvuru 7 Ocak Pazartesi günü.

Atölyelerin ayrıntılı programı için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, sağlık
Telegram