01/09/2017 | Yazar: Kaos GL

Sen ve senin gibi insan ve kadın hakları savunucuları bizim vicdanımızda suçsuzsunuz.

Sanki hayatımda bir şey eksik Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Tuna Şahin, İlknur Üstün için yazdı: Sen ve senin gibi insan ve kadın hakları savunucuları bizim vicdanımızda suçsuzsunuz.

Mersin LGBT 7 Renk Derneği’nden Tuna Şahin, Kadın Koalisyonu’nun tutuklu insan hakları savunucusu İlknur Üstün ile dayanışmak için başlattığı İlknur’a Mektuplar kampanyası’na yazdı:

Sanki hayatımda bir şey eksik;

Umut’un da dediği gibi nerde ne zaman tanıştık İlknur’um la hatırlamıyorum, sanırım Af Örgütü’nün Ankara’daki İnsan Hakları Eğitici Eğitimiydi. Ama yine de bin yıldır tanıyor gibiyim. Öyle güzel, öyle samimi, öylesine içten ve karalı bir yanı vardı ki sanırım bir önceki yaşamımdan da tanıyor gibiyim.

İnsanca yaşam ve kadın hakları konularındaki bilgi paylaşımı, Kadın Koalisyonu’ndaki kararlı tutumu ve Mersin Ayrımcılıkla Mücadele Platformu’ndaki o yapıcı onarıcı tavrı hâlâ gözlerimin önünde. Her haber okuyuşumda Özlem’le İlknur’un hayali geliyor aklıma ve hayatımda bir şeyler eksik sanki. Derin bir ah çekip yeniden bir yerlerde kavuşacağımızı düşünüyorum.

2016 yılı ve biz Kadın Koalisyonu’nda “Zor Zamanlarda Kadın Olmak” projesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında, yerel yönetimlerde ve kadın kurumlarındaki değişimi raporlamak için dört bölgede inceleme ve raporlama çalışması başlattık. Bu bağlamda İlknur’un gösterdiği olağanüstü gayret ve çabaları, hiç bitmeyen enerjisi, koşuşturmaları, son anda Mersin grubuna destek vermek için oluşturduğu grupla gelmesi ve bizim işlerimizi tamamlaması takdire şayan bir hareketti.

Hepimiz bir yerlerde sizinle birbirimize dokunduk ve güçlendik, sizinle yol arkadaşlığı yaptık, o kendini bilmez medya bozuntuları ne derlerse desinler, ne yazarlarsa yazsınlar biz birbirimizi biliyoruz. Sen ve senin gibi insan ve kadın hakları savunucuları bizim vicdanımızda suçsuzsunuz. Elbet bunu onlar da öğrenecek ve sizler aramıza geri döneceksiniz.

 


Etiketler: insan hakları
Nefret