20/06/2018 | Yazar: Kaos GL

SINIR/SIZ sergisi yasaklamalara karşı yeni bir dilin olanaklarını arıyor.

SINIR/SIZ bir sergi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SINIR/SIZ sergisi yasaklamalara karşı yeni bir dilin olanaklarını arıyor.

LGBTİ+ sanatçılar queer feminist dile alan açmak için 25 Haziran - 8 Temmuz tarihleri süresince gerçekleşecek olan SINIR/SIZ sergisi için bir araya geliyor.

Bağımsız aktivist / sanatçılardan oluşan sergi ekibi, aktivizmin sınırlarının daraldığı bu günlerde, sanatın güçlendirici ve tahayyül açıcı bir eylem olduğunu hatırlatmak istiyor. Sansür, yasak ve sınırlara karşı farklı bir dünya arzusunun vurgulandığı ve dilin sınırlarının genişletilmeye çalışıldığı sergide çeşitli disiplinlerden üretimler yer alıyor.

SINIR/SIZ sergisini 25 Haziran - 8 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Sergi 25 Haziran Pazartesi 18.00'da açılacak.

Sergi ile ilgili daha fazla bilgi için medusanoktasi@gmail.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Mekan: Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi  Meşrutiyet Cad. Yemenici Abdüllatif Sk. No:1-3, Asmalı Mescit Mah. 34430, Beyoğlu, İstanbul (Adahan Otel yanı)

Sergi sanatçıları

Özgür Can Taşcı, Gözde Gürel, Şafak Şule Kemancı, Dramaqueer, Nisa Şenol, Makhism, Jaleh Nezamdoust, Elif Tekneci, Nazım Ünal Yılmaz, Ugemfo, İlhan Sayın, Elif KK, Enes K & Cansu Yıldıran, Gülkan Noir, Ümran  & Ümran, Sinem Sinan Göknur, Sy & Niq & Andrew & Kanno, Gizem Bayıksel.


Etiketler: kültür sanat
İstihdam