06/01/2023 | Yazar: Kaos GL

Cinsiyet Eşitliği Politikaları Derneği ve Hafıza Merkezi Berlin’in “Hak Savunuculuğunu Toplumsal Cinsiyet İlişkileriyle Birlikte Tartışmak” toplantıları devam ediyor.

“Sivil Alanda Cinsiyetçilikle İlgili Temel Problemler” toplantısı 14 Ocak’ta Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Hafıza Merkezi Berlin’in girişimiyle geçtiğimiz sene sivil toplum ve hak savunuculuğu alanında kadın ve LGBTİ+ olmanın ve alanın toplumsal cinsiyet açısından sorun alanlarının konuşulduğu iki toplantı yapılmıştı. Cinsiyet Eşitliği Politikaları Derneği ve Hafıza Merkezi Berlin, bu toplantıların devamı niteliğinde “Hak Savunuculuğunu Toplumsal Cinsiyet İlişkileriyle Birlikte Tartışmak” toplantılarına Kasım ayında başladı. İlk toplantıda, hak savunuculuğu alanında ve STK’larda bugün çalışma koşulları, kurumsal pratikleri ve deneyimledikler toplumsal cinsiyet perspektifiyle konuşuldu.

Dört kez düzenlenecek toplantıların ikincisi 14 Ocak’ta saat 13:00’te dijital ortamda gerçekleşecek. Hak savunuculuğu ve toplumsal cinsiyet alanında çalışan, deneyim sahibi kadın ve LGBTİ+’lar info@cinsiyetesitligipolitikalari.org’a e-posta göndererek toplantıya katılabilirler.


Etiketler: insan hakları, kadın, yaşam
nefret