27/09/2018 | Yazar: Kaos GL

SPoD, “Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” eğitim kampı düzenliyor.

“Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” kampı başvuruya açıldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SPoD, “Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” eğitim kampı düzenliyor.    

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), 17-18 Kasım tarihlerinde İstanbul’da “Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” eğitim kampı düzenliyor.  

SPoD, 2012 yılından bugüne “Siyasi Katılım” alanında sürdürdüğü çalışmaların (LGBTİ+ Siyasi Temsil ve Katılım Platformu, Yerel Seçimler Kampanyası, Mecliste LGBTİ+ Kampanyası, LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü) devamı niteliğinde olan “Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” eğitimi ile yaklaşan 2019 yerel seçimlerinde  LGBTİ+ kapsayıcı politikaların geliştirilmesini, LGBTİ+’ların açık kimlikleriyle, seçilebilir yerlerden aday olmalarına ve seçilmelerine destek olmayı, bu alanda gerekli kamuoyu gücünü harekete geçirmeyi hedefliyor.

Nasıl başvurabilirim?

Kayıt formuna buradan ulaşarak, 15 Ekim 2018, 17:00’a kadar başvurabilirsiniz. Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. 

SPoD; taslak programı, toplantı salonu ve konaklamayla ilgili bilgileri, katılımcılar belirlendikten sonra paylaşacak.


Etiketler: yaşam, siyaset
İstihdam