05/12/2019 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği 21 Kasım’da LGBTİ+ Hakları Komisyonu kurduğunu duyurdu. Komisyonun ilk etkinliği Ankara’da gerçekleşti.

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, LGBTİ+ Hakları Komisyonu kurdu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER) LGBTİ+ Hakları Komisyonu kurduğunu duyurdu.

Dernek, 21 Kasım’da kurduğu LGBTİ+ Hakları Komisyonu’nun amacını cinsel yönelimler ve cinsiyet kimlikleri ile ilgili farkındalığı arttırmak, LGBTİ+ müracaatçıların tüm haklara ve hizmetlere eşit bir şekilde erişebilmelerine aracı olabilmek, sosyal hizmet uzmanları ile dayanışarak birlikte öğrenmek, heteronormatif olmayan sosyal hizmeti birlikte inşa etmek olarak özetliyor.

Komisyonun uzun vadedeki amacını ise farklı illerde sosyal hizmet uzmanları ile birlikte LGBTİ+ kavramları ve hakları konusunda buluşmalar, atölyeler, eğitimler, vaka paylaşımları ile LGBTİ+ hakları odaklı çalışan sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin LGBTİ+ hakları birimleri ile ortak çalışmalar düzenlemek olduğunu belirtiyor.

İlk çalışması Ankara’da

LGBTİ+ hakları ile ilgili çalışmalar yapmak isteyen sosyal hizmet uzmanlarının güçlenmesine aracı olması planlanan Komisyon’un ilk faaliyeti de SHUDER Ankara Şube’nin düzenliği “Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Eşitliği Eğitimi”nde oldu.

Komisyondan sosyal hizmet uzmanı Tarık Şimşek’in konuştuğu eğitimde, yeni dönemde komisyon gönüllüleri ile toplantı yapılacağı da belirtildi.


Etiketler: insan hakları, sosyal hizmet
bülten