02/06/2022 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği Psiko+ Ekibi yayımladı: “İntihar Önleme: Birlikte Neler Yapabiliriz?”

SPoD’dan yayımladı; “İntihar Önleme: Birlikte Neler Yapabiliriz?” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) Psiko+ Ekibi “Birlikte Neler Yapabiliriz?” serisinin ilk kitapçığını “İntihar Önleme: Birlikte Neler Yapabiliriz?” başlığıyla yayımladı.

Dernek kitapçığı şöyle duyuruyor:

“Son dönemlerde ekonomik darboğaz, artan ayrımcılık ve nefret söylemleri, gitgide daralan güvenli alanlar, bizleri umutsuz ve çaresiz hissettiriyor olabilir. Yaşadığımız bütün bu zorluklar bizlere çıkışın olmadığını düşündürtebilir ve mutsuz hissedebiliriz.

“Böyle zamanlarda da insanların kendine zarar verme düşünceleri açığa çıkabilir. Bu durumla başa çıkmak için çeşitli kaynaklar bulunabilir. Psikolojik destekle ilgili çalışmalarımıza göz atmak istersen internet sitemize bakabilirsin. Ancak bunun yanında yakınların için kritik durumlarda senin ne yapabileceğini de öğrenmek istiyor olabilirsin. Bu yüzden bizler, son zamanlarda yaşadığımız kayıpları da göz önüne alarak intiharı önleme üzerine neye dikkat çekebiliriz diye düşündük ve hepimize, birbirimize nasıl göz kulak olacağımızı hatırlatalım dedik.

“Çünkü dayanışma yaşatır.”

Kitapçığı buradan okuyabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, sağlık
İstihdam