19/01/2022 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği Siyaset Okulu’nun dördüncüsünü anlatıyor: “LGBTİ+’ların siyasal alandaki görünürlüğünün güçlendirilmesi için çalıştık.”

SPoD, eşit yurttaşlık için buluştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), siyasi temsil alanında yaptığı çalışmaları sürdürüyor.

Dernek, LGBTİ+ Yurttaşların Anayasal Eşitlik Talepleri projesi kapsamında 2021’de düzenlediği 4. Siyaset Okulu’na dair bilgi paylaştı.

spod-esit-yurttaslik-icin-bulustu-1

Siyaset Okulu’nun LGBTİ+’ların siyaset, karar alma süreçleri ve katılım konularında kapasitelerinin artırılması, siyasal alandaki görünürlüğünün güçlendirilmesi, siyasete katılımlarının desteklenmesi amacıyla düzenlediğine dikkat çeken SPoD; “..siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile LGBTİ+’ların anayasal taleplerin karşılanmasına yönelik ortak çalışma zeminlerinin geliştirilmesine yönelik sunumlar ve atölyelerin yanı sıra ileriye dönük siyasi temsil, katılım ve kampanya çalışmalarının planlamasını da yapmaya çalıştık” diyor.

spod-esit-yurttaslik-icin-bulustu-2

Siyaset Okulu’nda LGBTİ+ aktivistleri, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği kavramlarının yasa metinlerinde yer alması, ‘‘Anayasal Talepler Atölyesi’’ gibi devleti LGBTİ+ haklarına yönelik sorumlu kılabilecek maddeleri ortaya çıkarmaya çalıştı.

 


Etiketler: yaşam, siyaset
İstihdam