27/09/2017 | Yazar: Kaos GL

SPoD Hukuk Dergi’ye yollayacağınız yazıların özetini 4 Ekim tarihine dek hukuk@spod.org.tr adresine göndermeniz gerekiyor.

SPoD Hukuk katkılarınızı bekliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SPoD Hukuk Dergi’ye yollayacağınız yazıların özetini 4 Ekim tarihine dek  hukuk@spod.org.tr adresine göndermeniz gerekiyor.

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı, çıkaracağı hukuk dergisinin ilk sayısı için yazılarınızı bekliyor! LGBTİ’lerin hukuk ve adalete erişimini mercek altına almayı hedefleyen dergi, aktivist bir pencereden, disiplinler arası yaklaşımları ön planda tutarak hukuk alanına güncel bir soluk getirecek.

Bu dergi, SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı’nın ilk yayını değil. Daha önce, Kasım, 2012’de yayınlanan ‘LGBT Davaları AIHM Yargıtay ve Danıştay İçtihatları’, Ağustos 2013’te çıkan ‘2012 Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Temelli İnsan Hakları İhlalleri İzleme Raporu’, ve ‘LGBT Hak İhlalleri Emsal Dava Analizleri’ ile ‘2015 LGBTİ’lerin Hukuk ve Adalete Erişimi yayınları SPoD tarafından basılmıştı. SPoD Hukuk Dergi’nin bu yayınlardan farklı olarak düzenli olması planlanıyor.

İlk sayı “Cinsiyet Kimliğinin Yasal Olarak Tanınması-Cinsiyet Geçiş Süreci"ne odaklanacak

SpoD Hukuk, her sayısında yeni bir temayla okurla buluşacak. Derginin ilk sayısında, Anayasa Mahkemesi’nin Medeni Kanun’un 40. Maddesi’ni esastan inceleme kararına odaklanılacak. Derginin bu eksende belirlenen teması ise "Cinsiyet Kimliğinin Yasal Olarak Tanınması-Cinsiyet Geçiş Süreci" olarak belirlendi.

SPoD Hukuk Dergisi, "Cinsiyet Kimliğinin Yasal Olarak Tanınması-Cinsiyet Geçiş Süreci"  temalı ilk sayı için,  akademisyen, araştırmacı, avukat, yazar ve aktivistlerin katkılarını bekliyor.

Yazı özetleri için son tarih 4 Ekim Çarşamba

SPoD Hukuk için yollayacağınız yazılar, LGBTİ’lerin hukuk ve adalete erişimi konularında olmalı ve 2500 kelimeyi aşmamalı. Yayınlanmasını istediğiniz, yazınıza ait en fazla 250 kelimelik bir bildiri özetini ve bir paragraflık özgeçmişinizi hukuk@spod.org.tr adresine 4 Ekim tarihine kadar ulaştırmanız gerekiyor.

SPoD Hukuk Dergi’ye ilettiğiniz özetlere ilişkin geri bildirimler 5-7 günlük bir süre zarfında yazarlara iletilecek. Yazının tam halini sunmak için ise son gün 6 Kasım Pazartesi.

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı’nın yeni yayın projesi İsveç Başkonsolosluğu’nun finansal desteği ile yürütülmekte.


Etiketler: medya
Nefret