14/08/2021 | Yazar: Kaos GL

“11 Ağustos akşamı Altındağ’da gerçekleşen mültecilere yönelik saldırıyı Ülker Sokak’tan, Eryaman’dan, Meis Sitesi’nden tanıyoruz.”

SPoD: Türkiye’nin bir nefret suçları kuyusuna dönmesine rızamız yoktur! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Çizim: Pınar Ergün

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), 11 Ağustos’ta Ankara Altındağ’da mültecilere saldırılara karşı açıklama yayınladı.

Ülker Sokak, Eryaman ve Meis Sitesi’ni hatırlatan dernek, “Her hafta önümüze düşen saldırı görüntülerinin arkası nefret söylemleri ve kutuplaştırıcı siyaset ile, önü ise yeterli müdahalede bulunmayan yetkililer ile doludur” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“11 Ağustos akşamı Altındağ’da gerçekleşen mültecilere yönelik saldırıyı Ülker Sokak’tan, Eryaman’dan, Meis Sitesi’nden tanıyoruz.

“Her hafta önümüze düşen saldırı görüntülerinin arkası nefret söylemleri ve kutuplaştırıcı siyaset ile, önü ise yeterli müdahalede bulunmayan yetkililer ile doludur. Türkiye’nin bir nefret suçları kuyusuna dönmesine rızamız yoktur! Barıştan ve insan onuruna yakışır şekilde birlikte yaşama talebimizden vazgeçmeyeceğimizi yineleyerek, başta LGBTİ+’lar olmak üzere herkesi ırkçı saldırılar karşısında göçmen ve mültecilerle dayanışmaya çağırıyoruz.”


Etiketler: insan hakları, mülteci, nefret suçları
İstihdam