30/05/2018 | Yazar: Kaos GL

SPoD, LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi alanlarında savunuculuk için Aktivizm Okulu’na çağırıyor.

SPoD’un Aktivizm Okulu başvurularını bekliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SPoD, LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi alanlarında savunuculuk için Aktivizm Okulu’na çağırıyor.

SPoD, “Çalışmalara biz de katkı sağlamak istiyoruz. Neler yapabiliriz?" diyenler için Aktivizm Okulu düzenliyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan, “LGBTİ+ Hareketi ve Aktivizmi Programı”nın amacı, genel olarak LGBTİ hareketi içerisinde, özel olarak da SPoD'da etkin olmak isteyen fakat nereden ve nasıl başlayabileceğini bulamamış kişilere destek sağlamak.

Okula başvuranların, Haziran 2018'de 3 tam gün ve Temmuz 2018'de 1 gün olmak üzere toplam 4 atölye gününe katılması planlanlanıyor. Atölye günleri, katılımcıların LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi alanlarında bilgi edinmelerini hedefliyor. Program katılımcılarının, bu iki buluşmanın arasındaki 2 aylık dönemde, kendi geliştirdikleri ve SPoD içerisinde yer alan etkinliklerde aktif olmaları öngörülüyor.

Başvuru koşulları ne?

Program, LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi konusunda bilgi edinmek, SPoD içerisinde etkin olmak ve LGBTİ+ hakları savunuculuğu yapmak isteyenlere açık. Okul, İstanbul'da yapılacak; katılımcıların yol ve konaklama giderleri karşılanamayacak.

Programın en önemli ön koşulu, 8-9-10 Haziran 2018 tarihlerinde 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecek atölyelere tam zamanlı katılım.

29 Mayıs - 6 Haziran tarihlerinde alınacak başvurulara, 7 Haziran’da geri dönüş sağlanacak. Okulun ardından 28 Temmuz’da Okul için takip toplantısı gerçekleşecek.

Aktivizm Okulu’nun başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
İstihdam