10/07/2017 | Yazar: Kaos GL

TAPV’ın düzenlediği ‘Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi’ için son başvuru tarihi 27 Temmuz Perşembe.

TAPV’dan Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

TAPV’ın düzenlediği  “Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi” için son başvuru tarihi 27 Temmuz Perşembe.

Üreme ve cinsel sağlık hakları alanında çalışan Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) 14 – 18 Ağustos 2017 tarihlerinde “Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi” düzenliyor!

“Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi”nin amacı mültecilerle çalışan kuruluşları üreme sağlığı ve hakları hakkında bilgilendirmek, bu alandaki farkındalığı arttırarak gelecekte yapılacak seminer, eğitim ve etkinlikleri desteklemek, doğrudan mültecilere yönelik kadın sağlığı, üreme sağlığı, üreme hakları eğitimlerinin uluslararası standartlara uygun biçimde düzenlenmesini sağlamak olarak belirtiliyor.

Kimler başvurabilir

Bir sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf, belediye vb kurumda görevli, görev aldığı kurum bünyesinde, mülteci kadınlara yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirebilecek, tam zamanlı olarak eğitime katılabilecek ve eğitim programlarının görev aldığı kuruluş adına devamlılığını sağlayabilecek kişiler programa başvurabilir.

Eğitimci eğitimi yetişkin eğitimi uzmanlarının, sağlık uzmanı, iletişim uzmanı ve program sorumlusu tarafından yürütülecek olan eğitimin süresi 5 tam gün olarak belirtiliyor.

Son başvuru 27 Temmuz

Mülteci kadınların temel cinsel sağlık konularında doğru bilgilere erişimini sağlamak; koruyucu sağlık davranışları konusunda rol almalarını teşvik etmek; koruyucu sağlık bilgilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitici eğitimine başvurmak için son tarih 27 Temmuz 2017, Perşembe.

Başvuru için www.tapv.org.tr adresindeki formu doldurmanız gerekiyor.

Yalnızca başvurusu uygun bulunan adaylarla iletişime geçilecek eğitimin katılımcı listesi 31 Temmuz 2017 tarihinde e-posta yoluyla açıklanacak.


Etiketler: insan hakları, sağlık
Nefret