13/12/2010 | Yazar: Barış Sulu

Tarlabaşı'nda oturan dört transkadının hayat hikayesine dokunan, Emre Yalgın ve Zeynep Özcan'ın senaryosunu yazdığı Teslimiyet filmi bugün (17 Aralık) İstanbul, Ankara ve İzmir sinemala

Teslimiyet Gösterime Girdi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Tarlabaşı'nda oturan dört transkadının hayat hikayesine dokunan, Emre Yalgın ve Zeynep Özcan'ın senaryosunu yazdığı Teslimiyet filmi bugün (17 Aralık) İstanbul, Ankara ve İzmir sinemalarında gösterime girdi.

Teslimiyet'in senaryosu, geçen sene Selanik Film Festivali'nin Balkan Fonu bölümünde ilk dörde girerek mali destek almıştı. Teslimiyet, İstanbul'un Tarlabaşı semtinde oturan dört transkadının hayalleri ve mücadelelerini ele alıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle: Sanem beraber yaşadığı üç transeksüelle birlikte seks işçiliği yaparak hayatını kazanmaktadır. Bir kurtarıcı hayal ederken mahalleye yeni taşınan Gökhan'ın ilgisini çekmeyi başarır. İkili arasında suskun bir ilişki başlar. Oturduğu ev beklenmedik olaylarla sarsılırken, Sanem Gökhan'ın yanına sığınmak zorunda kalır ve Gökhan'ın Sanem'in kimliğini, Sanem'in ise Gökhan'ın güvenilirliğini sorguladığı bir yolculuk başlar.

Emrah Dönmez'in kurgusunu gerçekleştirdiği filmde Kanbolat Görkem Arslan, Didem Soylu Seyhan Arman, Zeynep Özcan, Müfit Aytekin, Buse Kılıçkaya, Ayta Sözeri ve Özay Fecht oynuyor.

Film 17 Aralık 2010 Cuma günü İstanbul, Ankara ve İzmir sinemalarında gösterime girecek.

Film Türkiye’de ilk kez İstanbul Film Festivali kapsamında 16 Nisan’da Beyoğlu Sineması'nda gösterildi. Ardından Antalya Altın Portakal Film Festivaline de katılan Teslimiyet’in çekimleri 2009 yılında tamamlandı.

Kamera arkası fotoğrafları için: http://kaosgl.org/icerik/teslimiyet_-_kamera_arkasi

Teslimiyet'in Yönetmeni Emre Yalgın ve Oyuncularından Didem Soylu Can Dündar'ın Canlı Gaste'sinde:
http://www.dailymotion.com/video/xcw2wd ... shortfilms

Fragman: http://sinema.com/MediaPage.aspx?MediaI ... iaType=172
Beyazperde: http://www.beyazperde.com/film/5372/Teslimiyet


Etiketler: kültür sanat
Nefret