10/02/2022 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği Twitter sohbet odasında bu akşam “TT’ler konuşuyor: Taleplerimiz neler?” başlıklı bir etkinlik düzenliyor.

Translar ve travestiler taleplerini anlatacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği Twitter sohbet odasında “TT’ler konuşuyor: Taleplerimiz neler?” başlıklı bir etkinlik düzenliyor.

Dernek etkinliği şöyle duyurdu:

“Son dönemde transfobik söylemlerin, trans intiharlarının ve cinayetlerinin, transların yaşadığı hak ihlallerinin örgütlü ve bilinçli şekilde arttırılması üzerine taleplerimizi konuşmak üzere bir araya gelmek istiyoruz.

“Yaşanan gelişmelerden ötürü hepimiz endişeli, kaygılıyız. Fakat bu endişeler ne  bizi birbirimizden koparabilir ne de hayatlarımızdan vazgeçirebilir.

“Sokaktan ve alandan aktivistlerle, Translar ve Travestilerle bir araya geleceğimiz, taleplerimizi konuşacağımız sohbet odalarında buluşmayı umuyoruz! Diliyoruz ki bu buluşmaları daha sonra yüz yüze yapabileceğimiz alanlara dönüştüreceğiz.”

Etkinlik 10 Şubat Perşembe, saat 20:00’de Twitter üzerinden “TT’ler konuşuyor: Taleplerimiz neler?” isimli sohbet odasında gerçekleşecek. 


Etiketler: insan hakları
İstihdam