27/04/2006 | Yazar: Kaos GL

Medyapım'ın 2 yıl önce atv'de yayımlamak istediği, ancak dönemin RTÜK Başkanı Fatih Karaca'nın ''"Türk erkeğini kadın kılığına sokturmam"'' diyerek karşı çıkması nedeniyle rafa kaldır

Türkiye’nin en ‘hanımefendi’ erkekleri seçiliyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Medyapım'ın 2 yıl önce atv'de yayımlamak istediği, ancak dönemin RTÜK Başkanı Fatih Karaca'nın ''"Türk erkeğini kadın kılığına sokturmam"'' diyerek karşı çıkması nedeniyle rafa kaldırılan yarışmanın çekimleri başladı. Dünya televizyonlarında "He's a Lady" adıyla yayımlanan yarışma, Türkiye'de "O Şimdi Hanımefendi" adıyla Kanal 1'de ekrana gelecek.

KAOS GL

Yarışmanın 8 erkek finalisti, ilginç bir yöntemle seçildi. Medyapım, 'Türkiye'nin En Güçlü Erkeği Yarışması için adaylar arıyoruz' diyerek yaptığı duyurulara başvuran erkeklerden seçtiği adayların önce eşleriyle ya da kız arkadaşlarıyla görüştü. Sonra da erkeklere 21 gün bir evde kadın gibi yaşayıp yarışıp yarışmayacakları soruldu. Kabul eden 13 erkek, stüdyoda kampa alındı.Yarışmacılar, manikürcü, pedikürcü, ağdacı, makyajcı, perukçu, kuaför ve modacılardan oluşan bir "ordu" tarafından bir günde "kadın görünümlü erkekler"e dönüştürüldü. Ağdanın canlarını çok acıttığını dile getiren yarışmacılar, tırnak, kirpik, makyaj, peruk ve külotlu çorap operasyonlarında pek zorlanmadı.

Yarışmacılardan, 12 ve 16 yaşında iki kızı olan Cengiz Erdil, "Kızlarım 'En güçlü erkek yarışması'na katıldığımı sanıyor" dedi. Tayfun Deveci de, "Eşimle karar verdim ama eve gidince bunun hesabını soracağım. Ağda beni bitirdi" diye konuştu.RTÜK ne diyecek?

Ev içinde çoğu zaman kadın kıyafetiyle dolaşacak olan erkek adaylar, ev işlerini de kendileri yapacak. 3 hafta sonunda ipi göğüsleyen yani 'en iyi hanımefendi' seçilen erkek yarışmacıya, 50 bin YTL para ödülü verilecek. Programın yapımcılığını üstlenen Med Yapım'ın patronu Fatih Aksoy, RTÜK'ün nasıl bir karar alacağıyla ilgili soruya, "Hiçbir fikrim yok. Açıkçası nasıl bir karar verecekler bilmiyorum. Yayınlandıktan sonra göreceğiz" dedi.


Kaynak: Hürriyet Kelebek, Milliyet, 27 Nisan 2006


Etiketler: medya
nefret